Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavba psího útulku v Bludovicích má zelenou

Na přelomu července a srpna začne stavba několik let plánovaného útulku pro psy. Stát bude v místní části Bludovice. Výhledově by mohl sloužit i jako psí hotel.

Více než čtyři roky plánuje radnice postavit psí útulek v místní části Bludovice vedle bývalého VOP. Realizaci dlouho blokovali majitelé sousedního pozemku. Město přistoupilo na změnu projektu a vybudování protihlukové zdi.

“Na konci července, nejpozději na začátku srpna se začne realizovat útulek pro psy. Trvalo to roky, než jsme se prokousali projektovou dokumentací, už jsme ji měli delší dobu ale musela se ještě předělávat, protože ta první verze byla asi z roku 2014,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Město postupně získalo veškerá povolení a vybralo dodavatele stavby. Psí útulek za téměř 10 milionů korun by měl hotov do zimy.

Odchyt psů zajišťují v Novém Jičíně strážníci městské policie. Ty, o které se nepřihlásí majitelé, odvážejí do útulku v Kopřivnici a za tuto službu platí město 270 tisíc korun ročně.

V loňském roce převezli strážníci do útulku 17 psů.

“Já bych byl moc rád, kdyby ten psí útulek, podobně jako v Kopřivnici, sloužil i různým zájmovým kroužkům, kde by děti mohly venčit psy, starat se o ně,” doplnil Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

 

V útulku bude 22 zastřešených kotců, tři přijímací kotce a další místa pro zvířata v karanténě. Případnou volnou kapacitu by město mohlo nabídnout okolním obcím, se kterými má smlouvu na odchyt psů.

“Výhledově by tam mohl vzniknout i psí hotel, což by mohl být jednak další příjem pro město a zároveň zajímaví nabídka pro občany, ale to ještě ukáže provoz,” sdělil místostarosta.

Náklady na provoz útulku se budou pohybovat kolem půl milionu korun ročně. Jeho správcem bude městská policie.

Nahlásit chybu
NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail