Zloději v centru Nového Jičína vykradli tři provozovny

Hned tři provozovny v centru Nového Jičína se v posledních dnech staly terčem zlodějů. Vloupali se do dvou restauračních zařízení a kadeřnictví. Zda se jedná o stejné pachatele, policisté prošetřují.

Řádění zlodějů v Novém Jičíně začalo s počátkem prázdnin. Jako své působiště si vybrali přímo centrum města. První případ se stal v době od 29. června do 1. července, kdy se pachatel vloupal do baru na Resslově ulici. Odnesl peníze a elektronické zařízení.

“K druhému vloupání do restauračního zařízení došlo v brzkých ranních hodinách 2. července. Neznámý pachatel přes okno vnikl do restaurace a z barového pultu odcizil notebook a černou peněženku,” informoval Petr Směták, STP PČR Nový Jičín.

Ta obsahovala stravenky v různých hodnotách. Po pár dnech pak zloději zaúřadovali dotřetice. Tentokrát v době od 4. do 8. července pronikli do pánského kadeřnictví, a to opět na Resslově ulici.

“Pachatel po vypáčení jednoho z oken vnikl do provozovny a odcizil příruční pokladnu s finanční hotovostí  přesahující 12 tisíc korun,” sdělil dále policejní mluvčí.

Policisté zatím v této fázi vyšetřování nesdělili, zda se ve všech případech jedná o stejného pachatele. Nicméně upozorňují podnikatele, aby si své objekty řádně zabezpečili.

Zloději se dovnitř dostali vždy přes okno, buď jej vypáčili nebo využili otevřené ventilace.

“Žádáme občany, kteří by mohli k uvedeným případům podat jakékoliv informace, aby je sdělil osobně na kterékoliv oddělení Policie ČR nebo na linku 158,” dodal Petr Směták.

V případě dopadení hrozí pachateli za krádež trest odnětí svobody až na dva roky.  
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

Dnes 18:00 - 12:34
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dalibor Seidler
Nový Jičín
od 14 740 Kč

Detail

Kurare, s.r.o.
Nový Jičín
od 13 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků