Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloději v centru Nového Jičína vykradli tři provozovny

Hned tři provozovny v centru Nového Jičína se v posledních dnech staly terčem zlodějů. Vloupali se do dvou restauračních zařízení a kadeřnictví. Zda se jedná o stejné pachatele, policisté prošetřují.

Řádění zlodějů v Novém Jičíně začalo s počátkem prázdnin. Jako své působiště si vybrali přímo centrum města. První případ se stal v době od 29. června do 1. července, kdy se pachatel vloupal do baru na Resslově ulici. Odnesl peníze a elektronické zařízení.

“K druhému vloupání do restauračního zařízení došlo v brzkých ranních hodinách 2. července. Neznámý pachatel přes okno vnikl do restaurace a z barového pultu odcizil notebook a černou peněženku,” informoval Petr Směták, STP PČR Nový Jičín.

Ta obsahovala stravenky v různých hodnotách. Po pár dnech pak zloději zaúřadovali dotřetice. Tentokrát v době od 4. do 8. července pronikli do pánského kadeřnictví, a to opět na Resslově ulici.

“Pachatel po vypáčení jednoho z oken vnikl do provozovny a odcizil příruční pokladnu s finanční hotovostí  přesahující 12 tisíc korun,” sdělil dále policejní mluvčí.

Policisté zatím v této fázi vyšetřování nesdělili, zda se ve všech případech jedná o stejného pachatele. Nicméně upozorňují podnikatele, aby si své objekty řádně zabezpečili.

Zloději se dovnitř dostali vždy přes okno, buď jej vypáčili nebo využili otevřené ventilace.

“Žádáme občany, kteří by mohli k uvedeným případům podat jakékoliv informace, aby je sdělil osobně na kterékoliv oddělení Policie ČR nebo na linku 158,” dodal Petr Směták.

V případě dopadení hrozí pachateli za krádež trest odnětí svobody až na dva roky.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy