Novojičínský městský med voní po lipách

Nový Jičín stočil svůj vlastní med. Letošní druhá a poslední sklizeň vynesla přes 30 kilogramů sladké pochoutky. Vůně prozradila, že se jedná o med lipový.

Reklama

Městské včely pořídila novojičínská radnice loni v létě. Tři úly jsou umístěny v Lesoparku Skalky. Letošní druhá a poslední sklizeň vynesla asi 35 kilogramů zlatavé pochoutky.

“Ta vůně lípy je tam charakteristická, pokud teď ochutnáte med čerstvý, tak ta vůně je tam skvěle cítit. A ucítíte ji třeba i v čaji,” popsal aroma medu Jiří Schindler, včelař a správce městských lesů v NJ.

Sklizeň medu zlákala ke spolupráci také malé návštěvnice lesoparku. Budou tak mít o jeden nevšední prázdninový zážitek navíc.

“My jsme zvedaly to víčko, aby tam ten pan včelař mohl dávat ty plástve medu,” popsala jedna z dívek. “Je to nebezpečné, ale když je tam ten včelař, tak jsou většinou kolem něho,” přidala se kamarádka.

Městský med bude sloužit k propagačním účelům a lidé jej třeba jako dárek mohou pořídit v Návštěvnickém centru.  

“Je to taková krásná směsice globální a  lokální inspirace, protože celorepublikově a možná celoevropsky je takový trend klást důraz na místní produkty,” podotkl Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Včely teď čeká preventivní přeléčení proti varoáze a přestože je léto, nastává doba jejich zimní přípravy.
LUCCO a.s.
Nový Jičín
od 25 000 Kč

Detail

MATEICIUC a.s.
Nový Jičín
od 15 500 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu