Novojičínský městský med voní po lipách

Nový Jičín stočil svůj vlastní med. Letošní druhá a poslední sklizeň vynesla přes 30 kilogramů sladké pochoutky. Vůně prozradila, že se jedná o med lipový.

Reklama

Městské včely pořídila novojičínská radnice loni v létě. Tři úly jsou umístěny v Lesoparku Skalky. Letošní druhá a poslední sklizeň vynesla asi 35 kilogramů zlatavé pochoutky.

“Ta vůně lípy je tam charakteristická, pokud teď ochutnáte med čerstvý, tak ta vůně je tam skvěle cítit. A ucítíte ji třeba i v čaji,” popsal aroma medu Jiří Schindler, včelař a správce městských lesů v NJ.

Sklizeň medu zlákala ke spolupráci také malé návštěvnice lesoparku. Budou tak mít o jeden nevšední prázdninový zážitek navíc.

“My jsme zvedaly to víčko, aby tam ten pan včelař mohl dávat ty plástve medu,” popsala jedna z dívek. “Je to nebezpečné, ale když je tam ten včelař, tak jsou většinou kolem něho,” přidala se kamarádka.

Městský med bude sloužit k propagačním účelům a lidé jej třeba jako dárek mohou pořídit v Návštěvnickém centru.  

“Je to taková krásná směsice globální a  lokální inspirace, protože celorepublikově a možná celoevropsky je takový trend klást důraz na místní produkty,” podotkl Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Včely teď čeká preventivní přeléčení proti varoáze a přestože je léto, nastává doba jejich zimní přípravy.
ROGASS CATERING s.r.o.
Nový Jičín
od 25 000 Kč

Detail

Piešťanský X-Force a.s.
Nový Jičín
od 15 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu