Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Divadlo spustilo druhou vlnu předplatného

Beskydské divadlo se připravuje na zahájení nové sezony. Svým divákům nabízí předplatitelské skupiny. Programová nabídka uspokojí příznivce činohry, komedie i muzikálu.

Než se Beskydské divadlo 10. září poprvé otevře veřejnosti v nové sezoně, musí uvnitř proběhnout kompletní úklid a údržbové práce. Po mnoha letech byl například vymalován strop hlavního sálu.

“Což byl velký technický problém, nakonec to dělali spíše horolezci než malíři a zavěšeni na lanech vymalovali pro nás a naše diváky strop velkého sálu,” popsal práce Pavel Bártek, ředitel Beskydského divadla.  

Divadlo teď také po prázdninové přestávce spustilo druhou vlnu předplatného. Diváci mohou volit z 8 abonentních skupin.

“Naše skupiny probíhají zase stejně. Skupina A je kombinovaná skupina činoherní, operní a operetní. Tady se opět po letech objeví ostravský operní soubor, který nám přiveze Lazebníka Sevillského od Gioacchina Rossiniho,” uvedl ředitel divadla.

Dále to bude muzikál Kráska a zvíře z Pardubického divadlo nebo opereta Cikánský baron v provedení Slezského divadla Opava. Ve skupině B se objeví hvězdy slovenského divadla Emília Vašáryová, Milan Kňažko a Milan Lasica a také třeba pražská divadla Ungelt a Rokoko.

“Ve skupině D z Olomouce osvědčený Sluha dvou pánů a připomenu opakovaně přijíždějícího Stanislava Štěpku s Radošínským naivným divadlem,” připomněl Pavel Bártek.   

Cyklus označený písmenem  P pak nabízí žánrově pestrá představení v rámci činohry.

“Tam se objeví z Činoherního klubu Osiřelý západ a nebo přijede Barbora Hrzánová s  Radkem Holubem s komedií Kočka v oregánu. Potom máme také skupinu S, která je rovněž žánrově kombinovaná. Tam se objeví  muzikál z Opavy Noc na Karlštejně, který má velký úspěch, a třeba představení s alešem Hámou a Terezou Kostkovou Můj nejlepší přítel,” vyjmenoval ředitel Beskydského divadla.

Kromě toho proběhne také cyklus komorních koncertů a dvě skupiny jsou určeny dětem.

Počet předplatitelů divadla se pohybuje kolem 1 600. K 13. srpna zbývala v pokladně asi třetina volných abonentních průkazů.

anketa: obyvatelé a návštěvníci Nového JičínaProgramy v rámci předplatného tvoří něco málo přes polovinu všech představení, které divadlo během sezony uvede. Další desítky titulů jsou přístupné v rámci volného prodeje a jako představení pro školy.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyMoravskoslezské energetické centrum, příspěvková organizace - NJ
Nový Jičín
od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail

Paletten service logistik s.r.o. - pracoviště Nová Horka
Studénka
od 25 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail