Divadlo spustilo druhou vlnu předplatného

Beskydské divadlo se připravuje na zahájení nové sezony. Svým divákům nabízí předplatitelské skupiny. Programová nabídka uspokojí příznivce činohry, komedie i muzikálu.

Než se Beskydské divadlo 10. září poprvé otevře veřejnosti v nové sezoně, musí uvnitř proběhnout kompletní úklid a údržbové práce. Po mnoha letech byl například vymalován strop hlavního sálu.

“Což byl velký technický problém, nakonec to dělali spíše horolezci než malíři a zavěšeni na lanech vymalovali pro nás a naše diváky strop velkého sálu,” popsal práce Pavel Bártek, ředitel Beskydského divadla.  

Divadlo teď také po prázdninové přestávce spustilo druhou vlnu předplatného. Diváci mohou volit z 8 abonentních skupin.

“Naše skupiny probíhají zase stejně. Skupina A je kombinovaná skupina činoherní, operní a operetní. Tady se opět po letech objeví ostravský operní soubor, který nám přiveze Lazebníka Sevillského od Gioacchina Rossiniho,” uvedl ředitel divadla.

Dále to bude muzikál Kráska a zvíře z Pardubického divadlo nebo opereta Cikánský baron v provedení Slezského divadla Opava. Ve skupině B se objeví hvězdy slovenského divadla Emília Vašáryová, Milan Kňažko a Milan Lasica a také třeba pražská divadla Ungelt a Rokoko.

“Ve skupině D z Olomouce osvědčený Sluha dvou pánů a připomenu opakovaně přijíždějícího Stanislava Štěpku s Radošínským naivným divadlem,” připomněl Pavel Bártek.   

Cyklus označený písmenem  P pak nabízí žánrově pestrá představení v rámci činohry.

“Tam se objeví z Činoherního klubu Osiřelý západ a nebo přijede Barbora Hrzánová s  Radkem Holubem s komedií Kočka v oregánu. Potom máme také skupinu S, která je rovněž žánrově kombinovaná. Tam se objeví  muzikál z Opavy Noc na Karlštejně, který má velký úspěch, a třeba představení s alešem Hámou a Terezou Kostkovou Můj nejlepší přítel,” vyjmenoval ředitel Beskydského divadla.

Kromě toho proběhne také cyklus komorních koncertů a dvě skupiny jsou určeny dětem.

Počet předplatitelů divadla se pohybuje kolem 1 600. K 13. srpna zbývala v pokladně asi třetina volných abonentních průkazů.

anketa: obyvatelé a návštěvníci Nového JičínaProgramy v rámci předplatného tvoří něco málo přes polovinu všech představení, které divadlo během sezony uvede. Další desítky titulů jsou přístupné v rámci volného prodeje a jako představení pro školy.
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků