Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Požární hlásiče jsou i v novojičínské DPS

Novojičínská radnice nechala nainstalovat do Domu s pečovatelskou službou U Jičínky požární hlásiče. Město se k danému kroku rozhodlo po loňském podzimním zásahu hasičů v jednom z bytů. Požár tam vypukl kvůli závadě na elektronice.

Požár v domě s pečovatelskou službou v Novém Jičíně vypukl loni na podzim v noci v přízemní garsonce. Muž, který ji obýval, se nadýchal štiplavého kouře, měl štěstí a vyvázl bez zranění. Před podobnou událostí, třeba i s horšími následky, teď obyvatele domu chrání požární hlásiče.

“Ano, tady dole už jednou hořelo. Ale to ještě ty hlásiče nebyly,” potvrdila Jaroslava Chromečková, obyvatelka domu.

„Do kuchyňky v každém bytě bylo instalováno 154 opticko-kouřových hlásičů pro detekci kouře. Zároveň na chodbách byla umístěna manuální tlačítka pro manuální ohlášení požáru,” uvedla Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

“Je to dobré, kdyby náhodou se něco stalo, tak aby skutečně nebyly nějaké velké škody,” reagovala Jaroslava Chromečková.  

V patrovém domě je zhruba stovka menších nízkonákladových bytů. Součástí celého bezpečnostního systému jsou tak rovněž sirény umístěné na chodbách.  

“Radnice do signalizace investovala přibližně 600 tisíc korun. V příštím roce se má ochranný systém zabudovat i do domů s pečovatelskou službou na Revoluční ulici a Pod Lipami,” dodala novojičínská tisková mluvčí.

Pro větší bezpečí nájemníků, které tvoří zejména starší lidé, je celý elektronický systém napojen na monitorovací zařízení městské policie.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail