Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slavnost v Novém Jičíně oblékne město do první republiky

Nový Jičín se chystá na svou 25. slavnost. Pořadatelé se opět snaží obléci co nejvíce lidí do historických kostýmů. Do improvizované půjčovny sváží speciálně dobové oděvy z období první republiky.

Základním tématem 25. městské slavnosti, která v Novém Jičíně  proběhne příští týden, je vznik samostatného státu Čechů a Slováků. Tomu bude odpovídat také historický průvod městem. Organizátoři se snaží co nejvíce lidí obléci do dobových kostýmů. Otevřeli v kině improvizovanou půjčovnu.

“My jsme se na to připravovali už z kraje roku, protože jsme věděli, že kostýmy budou dost obsazené. Dámy v těch půjčovnách byly tak hodné, že nám rezervovaly spoustu krásných kostýmů, které jsme teď převezli do Nového Jičína,” uvedla Lenka Domitrová, MKS Nový Jičín.

Více než tři stovky kostýmy jsou dispozici z Olomouce a Opavy. V nabídce jsou dámské, pánské i dětské oděvy. 

“Já jsem si vybrala tady ty bílé šatičky,” ukázala čtyřletá dívka. “Já nemám ráda holčičí šaty, raději bych šla za vojáka,” reagovala starší sestra. “Do průvodu půjdu a budu za vojáka,” přidal se dvanáctiletý chlapec.

“Samozřejmě jsme se snažili zachovat ta 20. a 30. léta, ale ty holčičky chtějí být princezny, tak jsme vzali i pár nějakých princeznovských šatiček,” dodala pracovnice kulturního střediska.

Půjčovna bude v Kině Květen otevřena od 4. do 6. září . Kostým si bude možné půjčit oproti vratné záloze ve výši 200 korun. V hlavní den slavnosti v sobotu 8. září projdou městem průvody dva, jeden v deset hodin a druhý ve tři odpoledne.
Festival pod Kaštany III.- Věra Martinová, René Souček, JARA Trio

17.07. 18:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Festival pod Kaštany III. - Lenka Filipová, Samson Lenk a další

18.07. 14:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Městská dechová hudba Nový Jičín / koncert

19.07. 15:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 23 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků