Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Deskohraní v Novém Jičíně patří k největším v republice

Největší Deskohraní na severu Moravy se konalo v novojičínském Středisku volného času Fokus. Zahrát si klasické i moderní stolní hry přišlo několik stovek dětí.

Festival deskových her se v Novém Jičíně koná letos podruhé a zájem o něj je obrovský. Na třídenní herní akci bylo už dopředu přihlášeno téměř tisíc dětí. Zdejší Deskohraní je největší na severu Moravy.

“I kdyby došly jen nahlášené, jedná se v podstatě o jednu z TOP 5 největších akcí Deskohraní v rámci republiky. Je tady mix her všech žánrů pro všechny věkové skupiny, je tady celkově několik set her,” uvedl Josef Pustka, pořadatel Deskohraní.

“Nejvíce se mi líbila Horká brambora. Mně zase jedna postřehová hra,” svěřily se dvě spolužačky. “Mi zase ty počítací a vědecké,” přidal se chlapec u vedlejšího stolu. “Je tu opravu velká spousta her, zatím jsem stihal jen čtyři,” dodala další hráčka.  

Současné moderní hry už neobsahují jen prvky náhody, ale jsou založeny na strategii, logice a postřehu hráče.

“Musí často spolupracovat s ostatními nebo naopak jsou hry, kde skupina šesti lidí spolupracuje a je mezi nimi jeden zrádce a oni neví, který. Takže musí taktizovat,” pousmál se organizátor akce.

“Tady je návod a tady herní plocha, na které se různě skládají myšičky,” popsala jednu z her jedenáctiletá školačka.

Pro Josefa Pustku jsou stolní hry velkým koníčkem. Ve Středisku volného času Fokus stál u vzniku zájmového kroužku a v rámci klubu v městské knihovně pořádá herní turnaje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy