Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolníky roku 2018 jsou čtyři ženy

Město Nový Jičín udělilo letošní tituly Dobrovolník roku. Za nezištnou pomoc druhým ocenilo čtyři ženy.

Vedení města vyhlásilo Dobrovolníky roku. Občany, kteří nezištně pomáhají druhým, sociálně slabým, seniorům a nemocným lidem. Letos rada města ocenila čtyři osobnosti. Anna Kyselá byla nominována za práci v šatníku charity, Věra Ondřejová a Martina Petrůjová za čas strávený s lidmi v Chráněném bydlení NaNovo a Daniela Mičková za dobrovolnictví u seniorů v Domově Duha.

“Začala jsem to dělat, protože jsem přišla o práci a byla jsem z toho zoufalá, že nemám práci a ještě pět let do důchodu. Tak jsem si říkala, že bude něco dělat alespoň zadarmo. začala jsem dělat dobrovolníka a dělám to už pět let a strašně ráda,” uvedla

Daniela Mičková, Dobrovolník roku 2018.

Volný prostor ve svém čase nachází také Martina Petrůjová. Na své dobrovolnické návštěvy do chráněných dílen bere i svou dceru.

“Přes ADRU chodím pomáhat už asi sedmým rokem, baví mě pomáhat lidem. Je třeba této pomoci a dělám to ráda a od srdce,” svěřila se Martina Petrůjová, Dobrovolník roku 2018.

“My si třeba spolu zpíváme, třeba písničku Travička zelená,” pousmála se malá  Adéla Petrůjová, dobrovolnice.

Vyhlášené Dobrovolníky roku nominovaly ke schválení městskou radou organizace, které tuto činnost koordinují nebo s dobrovolníky přímo spolupracují. Novojičínská Charita doporučila na ocenění ženu, která pomáhá v charitním šatníku v azylovém domě.

“Jedná se o paní Aničku, která je dlouholetá dobrovolnice v našem charitním šatníku. Bohužel dneska se nemohla dostavit, tak jsem cenu přebral za ni a chtěl bych ji touto cestou poděkovat za nás za všechny za celou charitu,” reagoval Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín.

Lidi ochotné pomáhat sdružuje také Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek. V Novém Jičíně registruje průběžně ročně 80 dobrovolníků, kteří chodí za lidmi do různých organizací a také do domácností.

“Dobrovolníci jsou úplně neobyčejní lidé, kteří mění svět. Jsou to lidé, kteří mají běžné životy jako my všichni ostatní a přesto se rozhodnou, že budou svůj volný čas nezištně věnovat někomu jinému,” vyjádřila se Irena Blablová, Dobrovolnické centrum ADRA.  

“Město podporuje organizace, které poskytují tyto služby. Je to spousta hodin dobrovolníků, kteří bez nároků na mzdu se věnují potřebným lidem v sociální oblasti,” uzavřel Pavel Rozbroj (ČSSD), místostarosta Nového Jičína.

Ve svých řadách uvítají dobrovolníci jakéhokoliv člověka, který má třeba jednu hodinu volného času týdně a chtěl by pomáhat. Kontakt na koordinátory je uveden na webu Dobrovolnického centra Adry.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy