Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Díky kamerám dopadli novojičínští strážníci zloděje

Městský kamerový systém v Novém Jičíně opět prokázal dobrou službu. Strážníci díky němu dopadli pachatele vloupání, po kterých pátrala Policie České republiky.

Dvojice zlodějů se v Novém Jičíně vloupala  do rodinného domu krátce po půlnoci, měli ovšem smůlu, nebyl prázdný.

“Dva muži ve věku 21 a 24 let měli do domu vniknout přes okno, které bylo otevřeno na ventilaci. Krátce poté byli na místě vyrušeni majitelkou a utekli,” uvedla Darina Knižátková, STP PČR Nový Jičín.

 Policie o vloupání informovala městské strážníky, předala jim popis pachatelů a obě policejní složky začaly po podezřelých mužích pátrat.

“Strážník, který obsluhoval kamerový systém, si asi po 40 minutách všimnul na jedné z kamer pohybu dvou osob, které měly podobné oblečení, jako byl popis. Vyslal hlídku na místo, ta muže zajistila do příjezdu Policie České republiky,” sdělil Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.

.“V průběhu prověřování policisté zjistili, že se muži krátce předtím měli pokusit vloupat ještě do jednoho z rodinných domů v Novém Jičíně,” doplnila Darina Knižátková.

Ani jeden ze zlodějů nebyl z Nového Jičína,  za podobnou trestnou činnost již byli oba v minulosti trestáni. Teď jim za dvě nepovedená vloupání hrozí až dva roky vězení. V letošním roce strážníci předali Policii ČR asi deset pachatelů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy