Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začínají jazz kluby a Galerdoor

Novojičínské kulturní léto skončilo, programy se stěhují pod střechu do Galerky a do kina. Hudební příznivci se opět mohou těšit na zajímavé hosty v jazz klubu a pokračovat bude projekt Galerdoor.

Jazzové večery v klubu Galerka se opět po létě přihlásily o své příznivce.  Hned první koncert člena newyorské bluesové síně slávy Chrise Bergsona (kris berksn) je příslibem kvalitních hudebních zážitků. Koná se 28. září od 20 hodin.

“Jazz klub se snažíme datovat na poslední pátek v měsíci, aby se to dobře pamatovalo. Takže další poslední pátek v měsíci, který bude 26. října, doporučuji podávat s do programu městského kulturního střediska na web nebo facebook, jsou tam odkazy,” sdělil Jiří Macíček, MKS Nový Jičín.  

Říjnovým hostem jazz klubu bude hudební kritikou i fanoušky vysoce ceněná zpěvačka Michelle Nicolle z Austrálie. Tyto koncerty zahraničních muzikantů v České republice organizuje hudební agentura, díky spolupráci s ní se městskému kulturnímu středisku daří do jejich šňůry dostat právě i Nový Jičín.

“Nejsou to malá jména, jsou to lidé oceňování různě ve světě odbornou porotou nebo tím, že hráli s jinými proslavenými jmény po celém světě, takže jsou to opravdu kapacity, co se týká muziky,” doplnil pracovník kulturního střediska.

V podzimní nabídce jsou pak také koncerty dalších žánrů a českých interpretů, například 12. října brněnská alternativa Květy.  

”Máme jednu novinku. Podařilo se nám domluvit, jako jedněm z prvních, koncert české legendy, která se vrací na pódia, což je Karel Plíhal. Takže 2. listopadu se můžeme těšit v Kině Květen an tento výjimečný koncert,” uvedl Jiří Macíček.

Své pravidelné pořady pak zahájí také novinka z loňské sezony - projekt Galerdoor. Ten návštěvníkům, většinou také v Galerce, zprostředkovává setkání s dobrodruhy, cestovateli a extrémními sportovci. Jeho součástí bude ve dnech 19. - 21. října mezinárodní festival outdoorových filmů. Odehrávat se bude v kině.

Nahlásit chybu
NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail