Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Piano v podloubí otestovala kapela Rocca

Druhým rokem si může veřejnost ve městě zahrát na piano pod širým nebem. Letos je klavír umístěn pod podloubím v nádvoří Žerotínského zámku. Před pár dny ho do svého koncertování zapojila i jedna místní kapela.

Zahrát si na veřejném prostranství k pianu pod širým nebem přišla také novojičínská kapela Rocca. Skupina působí na hudební scéně asi osm let, z původně rockové formace teď dává přednost spíše akustickému pojetí.

“Protože jsme se rozhodli změnit repertoár a hrát trošku komorněji. Ne každý to uvítal, ale i tak si myslím, že jsme získali další fanoušky. Hrajeme zahraniční covery, ale spíše preferujeme české písničky, aby s námi lidé mohli zazpívat,” uvedla Karla Michalíková, zpěvačka, Rocca.   

Karla Michalíková zpívá od 1. třídy, kdy začínala na Základní škole Dlouhá ve sboru Dlouháček, poté pokračovala v Základní umělecké škole v Příboře. Na konzervatoři to sice nevyšlo, nicméně o sobě dala výrazně vědět ve velké talentové show.  

“My jsme s kapelou, ale v jiném složení než teď, šli v roce 2014 do X factoru. Tak jsme byli v TOP pětce. Teď mě manžel přihlásil do Voice Československa, v neděli je casting a ještě nevím, co budu zpívat,” pousmála se zpěvačka.  

Držet pěsti ji bude kromě příznivců i její malá dcera Daniela, která si s maminkou doma zpívá především lidovky a písničky Olgy Lounové.   

“Já bych chtěla být úplně stejná jako maminka,” prozradila Daniela Staňková.

Na piáno pod širým nebem hrála v kapele klavíristka Pavla Čípová. Samotnou myšlenku veřejně přístupného hudebního nástroje ocenila.

“To, že je to v novém Jičíně, pokládám za dobrou věc. Kdokoli může jít a zahrát si, dnes už se lidé tolik nebojí a nezdráhají se. Je to, neříkám, že běžná věc, viděla jsem to občas, ale sama jsem si až tady zahrála poprvé a bylo to fajn,”  vyjádřila se Pavla Čípová, klavír, Rocca.

Milovníci hudby si mohou zahrát na veřejném prostranství každý všední den kromě pondělí od 8 do 17 hodin, o víkendu od 9 do 16 hodin. Piano bude zájemcům k dispozici do října, na zimu bude opět uschováno v návštěvnickém centru.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy