Piano v podloubí otestovala kapela Rocca

Druhým rokem si může veřejnost ve městě zahrát na piano pod širým nebem. Letos je klavír umístěn pod podloubím v nádvoří Žerotínského zámku. Před pár dny ho do svého koncertování zapojila i jedna místní kapela.

Zahrát si na veřejném prostranství k pianu pod širým nebem přišla také novojičínská kapela Rocca. Skupina působí na hudební scéně asi osm let, z původně rockové formace teď dává přednost spíše akustickému pojetí.

“Protože jsme se rozhodli změnit repertoár a hrát trošku komorněji. Ne každý to uvítal, ale i tak si myslím, že jsme získali další fanoušky. Hrajeme zahraniční covery, ale spíše preferujeme české písničky, aby s námi lidé mohli zazpívat,” uvedla Karla Michalíková, zpěvačka, Rocca.   

Karla Michalíková zpívá od 1. třídy, kdy začínala na Základní škole Dlouhá ve sboru Dlouháček, poté pokračovala v Základní umělecké škole v Příboře. Na konzervatoři to sice nevyšlo, nicméně o sobě dala výrazně vědět ve velké talentové show.  

“My jsme s kapelou, ale v jiném složení než teď, šli v roce 2014 do X factoru. Tak jsme byli v TOP pětce. Teď mě manžel přihlásil do Voice Československa, v neděli je casting a ještě nevím, co budu zpívat,” pousmála se zpěvačka.  

Držet pěsti ji bude kromě příznivců i její malá dcera Daniela, která si s maminkou doma zpívá především lidovky a písničky Olgy Lounové.   

“Já bych chtěla být úplně stejná jako maminka,” prozradila Daniela Staňková.

Na piáno pod širým nebem hrála v kapele klavíristka Pavla Čípová. Samotnou myšlenku veřejně přístupného hudebního nástroje ocenila.

“To, že je to v novém Jičíně, pokládám za dobrou věc. Kdokoli může jít a zahrát si, dnes už se lidé tolik nebojí a nezdráhají se. Je to, neříkám, že běžná věc, viděla jsem to občas, ale sama jsem si až tady zahrála poprvé a bylo to fajn,”  vyjádřila se Pavla Čípová, klavír, Rocca.

Milovníci hudby si mohou zahrát na veřejném prostranství každý všední den kromě pondělí od 8 do 17 hodin, o víkendu od 9 do 16 hodin. Piano bude zájemcům k dispozici do října, na zimu bude opět uschováno v návštěvnickém centru.
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků