Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odpočinek nabídne lidem v Novém Jičíně nový relaxační areál

Nový Jičín bude mít nový relaxačně odpočinkový areál. Vznikne na místě bývalého letního kina. Práce na oživení lokality začaly v těchto dnech, dominantou prostoru bude vodní prvek.

Z bývalého novojičínského letního kina mizí v těchto dnech zbytky laviček. Naposledy na nich lidé seděli a sledovali film v roce 2012. Po létech chátrání se město rozhodlo přebudovat prostor na relaxačně-odpočinkový areál. 


“Toto je první etapa revitalizace areálu letního kina. Začíná v těchto dnech a měla by být dokončena do devíti měsíců, předpoklad je někdy v červnu příštího roku. První etapa má stát 15 milionů korun, je to už vysoutěžené cena,” uvedl  Michal Hub, Odbor majetku, rozvoje a investic MěÚ Nový Jičín.

Plocha o rozloze téměř 6 tisíc metrů čtverečních byla několik let nevyužita a uzavřena bez možnosti přístupu veřejnosti.

“Myšlenka byla otevřít tento prostor a spojit plochu bývalého letního kina s okolními obytnými soubory i s parkem Smetanovy sady,” sdělil Tomáš Kudělka, architekt, autor projektu.

Ústředním bodem vznikajícího místa odpočinku bude velká vodní plocha obklopená zelení.

“V rámci budovaných zpevněných ploch se tady uvažuje o aleji partnerství ve vztahu k partnerským městům Nového Jičína a bude obnovena také alej lip, která musela být sanována kvůli špatnému stavu,” doplnil autor projektu.

Nový areál bude sloužit k relaxaci, k promítání filmů na nafukovacím plátně a konat by se zde mohly i koncerty. Předmětem následné 2. etapy pak bude stavba kavárny s terasou za 5 milionů korun. Radnice tuto investici pravděpodobně zahrne do rozpočtu na příští rok.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail