Odpočinek nabídne lidem v Novém Jičíně nový relaxační areál

Nový Jičín bude mít nový relaxačně odpočinkový areál. Vznikne na místě bývalého letního kina. Práce na oživení lokality začaly v těchto dnech, dominantou prostoru bude vodní prvek.

Z bývalého novojičínského letního kina mizí v těchto dnech zbytky laviček. Naposledy na nich lidé seděli a sledovali film v roce 2012. Po létech chátrání se město rozhodlo přebudovat prostor na relaxačně-odpočinkový areál. 


“Toto je první etapa revitalizace areálu letního kina. Začíná v těchto dnech a měla by být dokončena do devíti měsíců, předpoklad je někdy v červnu příštího roku. První etapa má stát 15 milionů korun, je to už vysoutěžené cena,” uvedl  Michal Hub, Odbor majetku, rozvoje a investic MěÚ Nový Jičín.

Plocha o rozloze téměř 6 tisíc metrů čtverečních byla několik let nevyužita a uzavřena bez možnosti přístupu veřejnosti.

“Myšlenka byla otevřít tento prostor a spojit plochu bývalého letního kina s okolními obytnými soubory i s parkem Smetanovy sady,” sdělil Tomáš Kudělka, architekt, autor projektu.

Ústředním bodem vznikajícího místa odpočinku bude velká vodní plocha obklopená zelení.

“V rámci budovaných zpevněných ploch se tady uvažuje o aleji partnerství ve vztahu k partnerským městům Nového Jičína a bude obnovena také alej lip, která musela být sanována kvůli špatnému stavu,” doplnil autor projektu.

Nový areál bude sloužit k relaxaci, k promítání filmů na nafukovacím plátně a konat by se zde mohly i koncerty. Předmětem následné 2. etapy pak bude stavba kavárny s terasou za 5 milionů korun. Radnice tuto investici pravděpodobně zahrne do rozpočtu na příští rok.
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků