Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výtvarníci se propojili v Akci těla 3

Mimořádně velký počet 23 výtvarníků se podílí na výstavě Akce těla - Akce světla. Otevřena byla v Žerotínském zámku. Inspirována je tvorbou zdejšího rodáka slavného malíře Antona Koliga.

Koncert skupiny PJ Harvey Tributa band doprovázel vernisáž projektu Akce těla, který  je uměleckým počinem Svazu výtvarných umělců Arkáda. Je volně inspirován tvorbou novojičínského rodáka expresionisty Antona Koliga. Aktuální výstava v Žerotínském zámku je jeho třetím pokračováním. Nese podtitul Akce světla - 23 odstínů. Podílí se na ni 23 výtvarných umělců.

“Každý z nás je odstínem nějakého výtvarného projevu, ale dohromady ty  odstíny tvoří určitý celek nebo vycházejí z jedné barvy. To by mělo být hlavní poselství našeho projektu,” uvedl Jan Zemánek, sochař a řezbář, organizátor výstavy.  

Například výtvarnice Miroslava Janoušková propojila linie koček a dámských punčoch.

“Vybrala jsem skleněné kočky, Akce těla 3 je pro mně o světle a stínu,” sdělila Miroslava Janoušková, výtvarnice.

Projektu se účastní zkušení umělci a na druhou stranu dává šanci i začínajícím autorům. Prolínají se zde různé výtvarné a grafické techniky.

“Já jdu vlastně po technice ražby, která vychází z knihařského řemesla,” vysvětlila výtvarnice Petra Kozubíková.

“Můj projekt je vlastně tato instalace, která vychází z inspirace klasem,” ukázal Jakub Merta, architekt.

“Je to digitální tisk a červená barva označuje důležitou zprávu a tou je moje první výstava na této akci,” pousmála se Alžběta Gregorová, grafička.  

Prvním inspiračním zdrojem vzniku Akce těla byl již zmíněný malíř Anton Kolig, nicméně účastníci projektu se mohou nechat ovlivňovat i tvůrčími podněty dalších zdejších umělců.

“Tak třeba Šárka Hyklová, která je frontmankou hudební skupiny, která hrála na vernisáži, si vzala dalšího rodáka. takže už zase je to další odstín, vybrala si Franze Barwiga. A v mé tvorbě je to ještě dál, já jsem se inspiroval Dušanem Jurkovičem a jeho budovami na Pustevnách, konkrétně Maměnkou,” doplnil Jan Zemánek.

Ve Velké galerii Muzea Novojičínska bude výstava mimořádného počtu 23 autorů k vidění do konce roku.

Nahlásit chybu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail