Strážníci v Novém Jičíně naučí ženy, jak se bránit útočníkovi

Novojičínská městská policie organizuje kurz sebeobrany pro ženy. Zájem o to, jak se naučit ubránit napadení, je obrovský. Výcvikové lekce byly naplněny během dvou dnů.

Takto se umí útočníkovi ubránit ženy, které už kurz sebeobrany pořádaný městskou policií v Novém Jičíně absolvovaly dříve. Teď se k nim přidá nových čtyřicet účastnic.

“O kurz máme každoročně velký zájem. Vždy, když ho vyhlásíme, tak je během jednoho dvou dnů naplněný. Kurz začíná už tuto sobotu 13. října a bude následovat dalších pět sobot,” uvedla Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

Lektory kurzu budou strážníci, kteří mají na starosti i fyzickou přípravu svých kolegů.

“Obsahem kurzu budou techniky sebeobrany proti napadení jedním útočníkem i skupinou útočníků, a to všemi možnými způsoby,” vysvětlil Pavel Němec, lektor, zástupce ředitele MP Nový Jičín.

Prvky sebeobrany vycházejí z různých druhů bojového umění, nácvik je zaměřen na to, aby  se útočníkovi uměl ubránit i speciálně netrénovaný člověk.

“V kurzu se ženy budou rovněž učit zacházet s technickými prostředky pro osobní ochranu, což jsou například obranné spreje,” přiblížil lektor kurzu.

Součástí celkem čtyřiceti hodin výcviku jsou také zásady bezpečného chování, částečně i taktická a psychologická příprava.

“Často slýcháme příběhy samotných účastnic, které přicházejí s nějakou negativní zkušeností. byly svědkem napadení nebo svědkem napadení,” podotkl Pavel Němec.

Tréninky budou probíhat ve SVČ Fokus. V rámci prevence kriminality je kurz sebeobrany pro ženy zdarma.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 19.09. 4:46
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

AVIDUZ, spol. s r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč

Detail

Lajnveber s.r.o.
Nový Jičín
od 17 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

4Lide s.r.o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč do 16 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků