Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci v Novém Jičíně naučí ženy, jak se bránit útočníkovi

Novojičínská městská policie organizuje kurz sebeobrany pro ženy. Zájem o to, jak se naučit ubránit napadení, je obrovský. Výcvikové lekce byly naplněny během dvou dnů.

Takto se umí útočníkovi ubránit ženy, které už kurz sebeobrany pořádaný městskou policií v Novém Jičíně absolvovaly dříve. Teď se k nim přidá nových čtyřicet účastnic.

“O kurz máme každoročně velký zájem. Vždy, když ho vyhlásíme, tak je během jednoho dvou dnů naplněný. Kurz začíná už tuto sobotu 13. října a bude následovat dalších pět sobot,” uvedla Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

Lektory kurzu budou strážníci, kteří mají na starosti i fyzickou přípravu svých kolegů.

“Obsahem kurzu budou techniky sebeobrany proti napadení jedním útočníkem i skupinou útočníků, a to všemi možnými způsoby,” vysvětlil Pavel Němec, lektor, zástupce ředitele MP Nový Jičín.

Prvky sebeobrany vycházejí z různých druhů bojového umění, nácvik je zaměřen na to, aby  se útočníkovi uměl ubránit i speciálně netrénovaný člověk.

“V kurzu se ženy budou rovněž učit zacházet s technickými prostředky pro osobní ochranu, což jsou například obranné spreje,” přiblížil lektor kurzu.

Součástí celkem čtyřiceti hodin výcviku jsou také zásady bezpečného chování, částečně i taktická a psychologická příprava.

“Často slýcháme příběhy samotných účastnic, které přicházejí s nějakou negativní zkušeností. byly svědkem napadení nebo svědkem napadení,” podotkl Pavel Němec.

Tréninky budou probíhat ve SVČ Fokus. V rámci prevence kriminality je kurz sebeobrany pro ženy zdarma.
R cars prodej s.r.o. - provozovna
Bílovec
od 33 000 Kč/měsíc

Detail

Miroslava Pavlíková, pracoviště Benzina Nový Jičín, Suvorovova 664
Nový Jičín
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Luboš Vilášek provozovna Vlčnov
Starý Jičín
od 16 100 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků