Reklama

Strážníci v Novém Jičíně naučí ženy, jak se bránit útočníkovi

Novojičínská městská policie organizuje kurz sebeobrany pro ženy. Zájem o to, jak se naučit ubránit napadení, je obrovský. Výcvikové lekce byly naplněny během dvou dnů.

Reklama

Takto se umí útočníkovi ubránit ženy, které už kurz sebeobrany pořádaný městskou policií v Novém Jičíně absolvovaly dříve. Teď se k nim přidá nových čtyřicet účastnic.

“O kurz máme každoročně velký zájem. Vždy, když ho vyhlásíme, tak je během jednoho dvou dnů naplněný. Kurz začíná už tuto sobotu 13. října a bude následovat dalších pět sobot,” uvedla Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

Lektory kurzu budou strážníci, kteří mají na starosti i fyzickou přípravu svých kolegů.

“Obsahem kurzu budou techniky sebeobrany proti napadení jedním útočníkem i skupinou útočníků, a to všemi možnými způsoby,” vysvětlil Pavel Němec, lektor, zástupce ředitele MP Nový Jičín.

Prvky sebeobrany vycházejí z různých druhů bojového umění, nácvik je zaměřen na to, aby  se útočníkovi uměl ubránit i speciálně netrénovaný člověk.

“V kurzu se ženy budou rovněž učit zacházet s technickými prostředky pro osobní ochranu, což jsou například obranné spreje,” přiblížil lektor kurzu.

Součástí celkem čtyřiceti hodin výcviku jsou také zásady bezpečného chování, částečně i taktická a psychologická příprava.

“Často slýcháme příběhy samotných účastnic, které přicházejí s nějakou negativní zkušeností. byly svědkem napadení nebo svědkem napadení,” podotkl Pavel Němec.

Tréninky budou probíhat ve SVČ Fokus. V rámci prevence kriminality je kurz sebeobrany pro ženy zdarma.
Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 40 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Brose CZ spol. s r.o.
Nový Jičín
od 16 600 Kč

Detail

AMAZE AGENCY s.r.o.
Nový Jičín
od 14 900 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu