Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krajská komise pro zdravotně postižené zasedala v Novém Jičíně

Krajská komise pro občany se zdravotním postižením zamířila do Nového Jičína. Cílem výjezdního zasedání bylo chráněné bydlení a denní stacionář Slezské diakonie v místní části Žilina.

Slezská diakonie provozuje na území novojičínské části Žilina dvě zařízení určené lidem se zdravotními handicapy - chráněné bydlení Archa a denní stacionář Eden. Krajská komise pro zdravotně postižené je navštívila na základě pozvání předsedy žilinského osadního výboru, který je současně jedním ze členů této komise.

”Prohlédli jsme si obě budovy, služby, které jsou tu poskytovány a jsou docela překvapení, jak je tady o klienty postaráno,” sdělil Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), člen komise pro zdravotně postižené MSK a předseda žilinského osadního výboru.

Diskuzi pak komise stočila na téma potřebnosti rozšíření kapacit zařízení pro středně a těžce postižené děti poté, co opustí základní speciální školu.  

“Je to vlastně studijní plán. Takže do 26 let by tyto děti mohly, v uvozovkách, studovat. Záleží na jejich zdravotním postižení. Ale my potřebujeme i pro ty těžce zdravotně postižené děti najít umístění,” uvedl Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje pro sociální oblast.

”Víme o tomto problému. Dále budeme jednat s městem, se speciální základní školou a také s rodiči, jaké jsou možnosti a tlačit na ta správná místa, aby se tu služby doplnily nebo rozšířily,” reagovala Eva Liďáková, vedoucí denního stacionáře Eden, Nový Jičín.

Inspiraci chce podle náměstka hejtmana hledat kraj v zřízení Slezské diakonie v Českém Těšíně, kde už funguje speciální střední škola právě i pro těžce handicapované.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy