Mezinárodní festival outdoorových filmů v Kině Květen

Do kina Květen zavítá mezinárodní festival outdoorových filmů. Návštěvníky čekají snímky z různých míst planety, a také dobrodružné besedy a doprovodné aktivity.

Novojičínské kino se k mezinárodnímu festivalu outdoorových filmů, jehož 16. ročník se právě koná, připojuje podruhé. Do světa dobrodružství se ponoří od pátku 19. do neděle 21. října. Akci pořádá ve spolupráci s Městským kulturní střediskem v rámci projektu Galerdoor.

“Jde o největší soutěžní putovní přehlídku na světě, která je zaměřena na sport i život s outdoorovou tématikou. Nepůjde ale jen o promítání snímků, máme připraveny i přednášky a bohatý doprovodný program. Takže nadšenci a příznivci se v kině mohou těšit na celý víkend plný adrenalinu a zážitků,” uvedla Kateřina Novotná, vedoucí Kina Květen Nový Jičín.

Program festivalu tedy nabízí 28 filmů z různých koutů světa, představí také dobrodruhy a cestovatele s jejich příběhy.

“To znamená, že se podíváme na osmitisícovky, podíváme se do hloubek, takže jsou tam i filmy o potápění. Proletíme se s paraglidisty, zaskáčeme si s padákem, zajezdíme si na jachtách a podobné záležitosti,” doplnil Vít Blažek, pořadatel akce.

V rámci besed budou své zážitky vyprávět například novojičínský horolezec Marek Novotný, který v letošním roce podnikl sólovou expedici na K2.

“V neděli bude povídání o expedici Minya Konka, což byli horolezci částečně z Kopřivnice, kteří vylezli na horu s největší mortalitou na světě,” prozradil pořadatel.

Kompletní program je na webových stránkách městského kulturního střediska a projektu Galerdoor a také na facebooku.

“Budeme začínat v pátek 19. října dvěma bloky promítání v 16:30 a v 19 hodin. V sobotu a v neděli bude vždy první blok filmů ve 14 hodin, v 16:30 budou přednášky a v 19 hodin zakončíme druhým blokem promítaných snímků,” podotkla vedoucí kina.

“Celé kino se v podstatě převleče do takového outdoorového hávu. Máme připravenou spoustu doprovodných akcí, buď zábavného charakteru nebo i trošku vědomostních aktivit zaměřených spíše pro starší děti i dospělé,” doplnil Vít Blažek.

Vstupné na akci lze koupit jednotlivě nebo formou permanentky na všechny tři dny.
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

Dnes 18:00 - 13:09
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dalibor Seidler
Nový Jičín
od 14 740 Kč

Detail

Kurare, s.r.o.
Nový Jičín
od 13 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků