Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mezinárodní festival outdoorových filmů v Kině Květen

Do kina Květen zavítá mezinárodní festival outdoorových filmů. Návštěvníky čekají snímky z různých míst planety, a také dobrodružné besedy a doprovodné aktivity.

Novojičínské kino se k mezinárodnímu festivalu outdoorových filmů, jehož 16. ročník se právě koná, připojuje podruhé. Do světa dobrodružství se ponoří od pátku 19. do neděle 21. října. Akci pořádá ve spolupráci s Městským kulturní střediskem v rámci projektu Galerdoor.

“Jde o největší soutěžní putovní přehlídku na světě, která je zaměřena na sport i život s outdoorovou tématikou. Nepůjde ale jen o promítání snímků, máme připraveny i přednášky a bohatý doprovodný program. Takže nadšenci a příznivci se v kině mohou těšit na celý víkend plný adrenalinu a zážitků,” uvedla Kateřina Novotná, vedoucí Kina Květen Nový Jičín.

Program festivalu tedy nabízí 28 filmů z různých koutů světa, představí také dobrodruhy a cestovatele s jejich příběhy.

“To znamená, že se podíváme na osmitisícovky, podíváme se do hloubek, takže jsou tam i filmy o potápění. Proletíme se s paraglidisty, zaskáčeme si s padákem, zajezdíme si na jachtách a podobné záležitosti,” doplnil Vít Blažek, pořadatel akce.

V rámci besed budou své zážitky vyprávět například novojičínský horolezec Marek Novotný, který v letošním roce podnikl sólovou expedici na K2.

“V neděli bude povídání o expedici Minya Konka, což byli horolezci částečně z Kopřivnice, kteří vylezli na horu s největší mortalitou na světě,” prozradil pořadatel.

Kompletní program je na webových stránkách městského kulturního střediska a projektu Galerdoor a také na facebooku.

“Budeme začínat v pátek 19. října dvěma bloky promítání v 16:30 a v 19 hodin. V sobotu a v neděli bude vždy první blok filmů ve 14 hodin, v 16:30 budou přednášky a v 19 hodin zakončíme druhým blokem promítaných snímků,” podotkla vedoucí kina.

“Celé kino se v podstatě převleče do takového outdoorového hávu. Máme připravenou spoustu doprovodných akcí, buď zábavného charakteru nebo i trošku vědomostních aktivit zaměřených spíše pro starší děti i dospělé,” doplnil Vít Blažek.

Vstupné na akci lze koupit jednotlivě nebo formou permanentky na všechny tři dny.

Nahlásit chybu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail