Novojičínská škola podnikla Dobrodružství s Erasmem

Nový Jičín se zapojil do celoevropské kampaně vzdělávacího programu Erasmus+. Zdejší Mendelova střední škola, která má letité zkušenosti se zahraničními projekty, pořádala akci Dobrodružství s Erasmem.

Reklama

Mendelova střední škola v Novém Jičíně je jednou z celorepublikově nejúspěšnějších škol v realizaci vzdělávacích projektů Erasmus+. Připojila se k nim hned v počátku, před 10 lety.

“Naši studenti se zapojují do aktivit ve více než deseti zemích Evropy. Do šesti zemí jezdí na studentské stáže, do dalších zemí jezdí na partnerská setkání se školami a účastní se i  workshopů ve firmách,” uvedl Petr Zapletal, koordinátor mezinárodních projektů, Mendelova SŠ Nový Jičín.

Všechny tyto aktivity škola prezentovala na novojičínském náměstí v rámci akce Dobrodružství s Erasmem. Konala se jako součást celoevropské kampaně ErasmusDays. Se svými zkušenostmi z projektů se podělila například studentka Mendelovy střední školy Ivana Barošová, která navštívila Řecko, Polsko a Anglii.  

“Určitě si zdokonaluji anglický jazyk, což je pro mně úžasná příležitost, také poznávat nové lidi a učit se novým věcem. Určitě jsem díky těmto projektům zjistila, že mě baví informatika a chtěla bych v tom pokračovat i na vysoké škole,” sdělila Ivana Barošová, studentka Mendelovy SŠ Nový Jičín

“Zajímavou stáž jsem absolvoval minulý rok ve třetím ročníku, kdy jsem byl na tři týdny v Irsku. Tam jsem získal hodně zkušeností jak z odborné praxe, tak v komunikaci s lidmi a podobně,” přidal se Petr Zavadil, student Mendelovy SŠ Nový Jičín.

Do zahraničí vyrážejí studenti Mendelovy střední školy každý rok. Tato škola už byla také koordinátorem jednoho z mezinárodních projektu, který spojoval učitele a studenty oboru informační technologie.
Velikonoce na hradě Hukvaldy

Zítra 10:00 - 20.04. 2:39
Nový Jičín, Hrad Hukvaldy

SWIETELSKY stavební s.r.o.
Nový Jičín
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

miIfapols s.r.o.
Nový Jičín
od 17 000 Kč

Detail

JOB AIR Technic a.s.
Nový Jičín
od 19 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu