Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Florbalový O-CUP se ve městě hraje už čtvrt století

Florbalový turnaj O-CUP v Novém Jičíně si připomněl čtvrtstoletí existence. Síly v něm mohou změřit neregistrovaní hráči i ti z různých soutěží.

O-Cup je největším florbalovým turnajem, který se v Novém Jičíně koná. Určen je všem věkovým kategoriím. Zahrát si na palubovky do tělocvičen ZŠ Komenského 66 může přijít každý. Stačí sestavit osmičlenné družstvo.

“Máme tady tradiční družstva. Kromě těch z Nového Jičína se sjíždějí i ze širokého okolí. Hodně družstev tady každý rok jezdí ze Suchdolu nad Odrou, z Příbora, letos tu máme například i zastoupení z Hladkých Životic, takže jako pořadatelé jsme spokojeni, že ten turnaj má zvuk i mimo hranice Nového Jičína,” uvedl Zdeněk Stanislav, pořadatel turnaje.

“Přišli jsme na turnaj náhodou,v době, kdy jsem ještě nehráli ligu. Poslední dva roky už hrajeme ligu a naše děti se tady jezdí porovnat, jak se liga liší od těchto okresních turnajů. Baví nás to, je to tady super,” sdělila Andrea Stibůrková, účastnice turnaje.

“Je to super turnaj, jsme tu s klukama podruhé. Letos turnaj slaví 25 let výročí a jsme rádi, že to tady je. jen je škoda, že je to na dvou menších halách, že město, jako je Nový Jičín, nemá reprezentující halu, ale je to dobré, že si můžeme takhle v sobotu zablbnout s klukama,” přidal se Prokop Grof, účastník turnaje.

Turnaj rok od roku nabízí vyšší kvalitu a úroveň hráčů. Z počátku to byli ti, kteří s florbalem začínali, teď už jsou to i účastníci různých florbalových lig.  

“jezdí tady už družstva, které mají i své soutěže, loni jsme tady přivítali i extraligové hráče, takže si myslím, že v tomto směru turnaj opravdu kvalitu má,” dodal pořadatel Zdeněk Stanislav.

Hlavní seniorskou kategorii 25. ročníku O-cupu opanovalo, stejně jako v loňském roce, áčko družstva Warriors Nový Jičín, které taktéž zvítězilo i mezi juniory.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail