Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci absolvují ostrou službu na záchrance

Strážníci městské policie se zdokonalují v poskytnutí první pomoc. Kurz absolvují přímo v ostré službě se zdravotnickými záchranáři.

Hlídky městské policie se během své služby potkávají se situacemi, kdy jsou jako první v kontaktu se zraněným člověkem. Proto se strážníci rozhodli navázat spolupráci se zdravotnickými záchranáři a absolvují kurz první pomoci přímo při jejich ostré službě.

“Nastoupil jsem ráno v šest hodin, nafasoval jsem pracovní oděv, abych byl rozlišen, že skutečně patřím k rychlé záchranné službě, budu tady dvanáct hodin,” popsal začátek směny  Rostislav Čubok, Městská policie Nový Jičín.

“My jsme už v minulosti asolvovali školení o akutní první pomoci, ale říkali jsem si, že by bylo fajn to zažít, protože čím více smyslů to zažije, tím více si to zapamatuje. Tak nás napadlo oslovit záchrannou službu v Novém Jičíně a ti nám vyšli vstříc a umožní absolvovat strážníkům směnu přímo s výjezdovou skupinou,” uvedl Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.

“Tam jsou různé režimy, je to jak na malé děti, větší děti i dospělé,” ukázala přístroje v sanitce Libuše Štefková, ÚO Nový Jičín, ZZS MSK.

Například Rostislav Čubok už v poskytnutí zdravotnické pomoci není úplným nováčkem.

“Lidi, kteří měli epileptický záchvat, nebo měli diabetický záchvat nebo při různých zraněních, takže za tu mou kariéru u městské policie jsem poskytoval několik prvních pomocí,” podotkl novojičínský strážník.

“Tady máme přístroj na odsávání, pokud je pacient zahleněný nebo vdechl zvratky,” ukazuje dále vybavení sanitky Libuše Štefková.

Praxí ve směně se záchranáři projde postupně 20 strážníků, kteří se nejvíce pohybují v terénu.  

“Strážníci už před dvěma lety obdrželi od města defibrilátor a máme také takový rozšířený zdravotnický kufřík ve služebním vozidle, takže jsou materiálně připraveni, a teď ještě i  těmi znalostmi pomáhat občanům v Novém Jičíně,” podotkl ředitel městské policie.

“S rychlou záchrannou službou spolupracujeme hodně, protože je voláme k různým případům. Samozřejmě člověk se učí celý život a budu rád, když se naučím něčemu novému,” dodal strážník v uniformě záchanáře.

Během své služby na záchrance se Rostislav Čubok zapojil do tří urgentních výjezdů, šlo o pomoc při zranění a akutní zdravotní potíže.  

Nahlásit chybu
Conspiro qua, s.r.o. pracovíště
Nový Jičín
od 14 000 Kč/měsíc

Detail

LXM Group a. s. - Moravskoslezský kraj
Nový Jičín
od 26 000 do 29 000 Kč/měsíc

Detail

Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková organizace - NJ
Nový Jičín
od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail