Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velká cena v krasobruslení ukázala mladé talenty

Na zimním stadionu se uskutečnily celorepublikové závody v krasobruslení. Ledová plocha patřila sportovcům všech dětských a mládežnických kategorií do 18 let.

Krátké programy a volné jízdy předváděli na ledové ploše mladí krasobruslaři z celé republiky. Velká cena Nového Jičína se zde konala už po sedmé a je určena dětem a mládeži, tedy začátečníkům i zkušeným juniorům, od 6 do 18 let.

“Na tyhle závody přijelo 125 závodníků, přijeli z klubů z Prahy, Českých Budějovic, Pardubic, Brna, Ostravy a dalších,” uvedla Iva Urbanová, čestná předsedkyně oddílu Krasobruslení Nový Jičín.

“Je to vlastně první závod letošní sezony v rámci Českého poháru ČKS,” dodala Božena Křižanová, trenérka oddílu Krasobruslení Nový Jičín.

“Jela jsem snad dobře, dostala jsem hodně bodů,” reagovala po svém vystoupení PETRA KÚDELOVÁ, Krasobruslařský klub Orlová.  

Tato krasobruslařka se sportu, který v sobě snoubí balet, gymnastiku, tanec a hudbu

věnuje 11 let. Čtyřikrát už se probojava i na mistrovství republiky.  

“Je to zábavný sport, mám v klubu hodně kamarádů a prostě mě to naplňuje,” svěřila se dále orlovská krasobruslařka.

“Myslím, že ta výkonnost jde hodně nahoru. Hlavně je tam velký rozdíl mezi kluby, které mají možnost trénovat dvakrát denně a mezi kluby, které ty možnosti nemají,” Božena Křižanová, trenérka oddílu Krasobruslení Nový Jičín.

Pořadatelský domácí klub své zastoupení v letošní velké ceně neměl.

“Vloni jsme měli děti v závodních kategoriích, letos nemáme, protože většinou děti začaly trénovat pozdě. Začaly trénovat v srpnu a to je v tomto sportu pozdě. Protože příprava na novou sezonu začíná v podstatě už v dubnu,”

Novojičínský oddíl krasobruslení trénuje na zimním stadionu dvakrát týdně. Že je to málo, ví Božena Křižanová moc dobře. Sama letos strávila na ledové ploše daleko více času a odměnou jí byla zlatá medaile. Získala ji na největších mezinárodních závodech pro kategorii adult v německém Oberstdorfu.

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail