Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Alej topolů v Novém Jičíně šla k zemi, nahradí ji duby

Nový Jičín přistoupil k dlouhodobě plánované obnově aleje topolů. Původní stromy už dosluhují. Opadávají z nich velké větví a v korunách se šíří jmelí. Stromořadí nahradí nová výsadba dubů.

V alej topolů v ulici Bohuslava Martinů v Novém Jičíně během těchto dnů padá k zemi jeden strom za druhým. Původní dřeviny už jsou staré, a lámou se jim větve.

“Předpokládám, že původně bylo toto stromořadí vysazeno jako větrolam, to bylo v době, kdy tady ještě nestály bytové domy,” uvedla Olga Kubálková, Odbor životního prostředí MěÚ Nový Jičín.

“Ono se to láme úplně jednoduše, není to vláknitý strom, takže větev se ulomí, nezůstane viset na vlákně a spadne,” ukázal Lukáš Sehnal, firma zajišťující kácení stromů.

V lokalitě, kde rostlo těchto 28 kácených topolů, chodí na procházky lidé z okolních bytových domů a je zde discgolfové hřiště.

“Topoly jsou krátkověké dřeviny. Po kácení bude ihned následovat výsadba. Jsou tu naplánovány duby, které se řadí mezi dlouhověké dřeviny,” vysvětlila Olga Kubálková.

“Do pěti dnů by mohly být všechny stromy dole, poté bude následovat rozřezání dřevní hmoty, štěpkování a třešinka nakonec bude ta výsadba,” doplnil Jaroslav Dvořáček, firma zajišťující kácení stromů.

Mladých dubů, které vydrží i přes sto let, tu bude 30. A dalších asi 70 nových  stromů v těchto týdnech přibudou i do jiných lokalit městské zeleně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy