Policisté si posvítili na chodce

Policisté v těchto dnech zaměřili své dopravně bezpečnostní akce také na chodce. Upozorňovali je na riziko snížené viditelnosti a tedy na důležitost reflexních prvků.

Během podzimním období snížené viditelnosti si policisté také v Novém Jičíně posvítili na chodce. Preventivní akcí u vlakového nádraží na Palackého ulici upozorňovali veřejnost na důležité pravidlo - být viděn - a rozdávali reflexní pásky.

“Zákonná povinnost použití reflexních prvků se vztahuje na chodce mimo obec, doporučujeme však použití reflexních prvků iv obci Použitím reflexních prvků chodci podstatně zvyšují svou viditelnost, a to tak, že řidiči je mohou vidět až na vzdálenost až 200 metrů,” uvedl Petr Směták, STP PČR Nový Jičín.

Také pro pěší platí silniční zákon a je důležité, aby i oni dodržovali pravidla bezpečného chování a snížili tak riziko, že se stanou obětí dopravní nehody.

“Chodci, jako nejzranitelnější účastníci silničního provozu, by měli, pokud je to možné, vždy užít přechod pro chodce, dbát na svou viditelnost a také oni mohou být sankcionováni nějakou pokutou,” upozornil policejní tiskový mluvčí.

Například lidem, kteří se  pohybují bez reflexních prvků mimo obec za snížené viditelnosti po okraji vozovky v místě, kde chybí veřejné osvětlení, hrozí pokuta až ve výše dvou tisíc korun.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 19.09. 8:14
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

HELIS - KVĚTINY s.r.o.
Nový Jičín
od 35 000 Kč

Detail

Milan Přadka
Nový Jičín
od 80 Kč

Detail

Dominik Králík
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků