Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté si posvítili na chodce

Policisté v těchto dnech zaměřili své dopravně bezpečnostní akce také na chodce. Upozorňovali je na riziko snížené viditelnosti a tedy na důležitost reflexních prvků.

Během podzimním období snížené viditelnosti si policisté také v Novém Jičíně posvítili na chodce. Preventivní akcí u vlakového nádraží na Palackého ulici upozorňovali veřejnost na důležité pravidlo - být viděn - a rozdávali reflexní pásky.

“Zákonná povinnost použití reflexních prvků se vztahuje na chodce mimo obec, doporučujeme však použití reflexních prvků iv obci Použitím reflexních prvků chodci podstatně zvyšují svou viditelnost, a to tak, že řidiči je mohou vidět až na vzdálenost až 200 metrů,” uvedl Petr Směták, STP PČR Nový Jičín.

Také pro pěší platí silniční zákon a je důležité, aby i oni dodržovali pravidla bezpečného chování a snížili tak riziko, že se stanou obětí dopravní nehody.

“Chodci, jako nejzranitelnější účastníci silničního provozu, by měli, pokud je to možné, vždy užít přechod pro chodce, dbát na svou viditelnost a také oni mohou být sankcionováni nějakou pokutou,” upozornil policejní tiskový mluvčí.

Například lidem, kteří se  pohybují bez reflexních prvků mimo obec za snížené viditelnosti po okraji vozovky v místě, kde chybí veřejné osvětlení, hrozí pokuta až ve výše dvou tisíc korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy