Reklama

Policisté si posvítili na chodce

Policisté v těchto dnech zaměřili své dopravně bezpečnostní akce také na chodce. Upozorňovali je na riziko snížené viditelnosti a tedy na důležitost reflexních prvků.

Reklama

Během podzimním období snížené viditelnosti si policisté také v Novém Jičíně posvítili na chodce. Preventivní akcí u vlakového nádraží na Palackého ulici upozorňovali veřejnost na důležité pravidlo - být viděn - a rozdávali reflexní pásky.

“Zákonná povinnost použití reflexních prvků se vztahuje na chodce mimo obec, doporučujeme však použití reflexních prvků iv obci Použitím reflexních prvků chodci podstatně zvyšují svou viditelnost, a to tak, že řidiči je mohou vidět až na vzdálenost až 200 metrů,” uvedl Petr Směták, STP PČR Nový Jičín.

Také pro pěší platí silniční zákon a je důležité, aby i oni dodržovali pravidla bezpečného chování a snížili tak riziko, že se stanou obětí dopravní nehody.

“Chodci, jako nejzranitelnější účastníci silničního provozu, by měli, pokud je to možné, vždy užít přechod pro chodce, dbát na svou viditelnost a také oni mohou být sankcionováni nějakou pokutou,” upozornil policejní tiskový mluvčí.

Například lidem, kteří se  pohybují bez reflexních prvků mimo obec za snížené viditelnosti po okraji vozovky v místě, kde chybí veřejné osvětlení, hrozí pokuta až ve výše dvou tisíc korun.
Beskyd Hotel Trojanovice s.r.o.
Nový Jičín
od 13 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

DŮM NA ZELENOU s.r.o.
Nový Jičín
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu