Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Turnaj otestoval i nejmladší zápasníky

Oddíl zápasu připravil turnaj pro nejmladší závodníky. Své síly změřili sportovci z velké části Moravy. Pro některé to bylo poprvé, kdy se svému soupeři postavili čelem v ostrém souboji.

Šestiletý Samuel Polášek v modrém dresu, závodník novojičínského oddílu zápasu, a proti němu sedmiletý Kryštof Václavec z Lokomotivy Krnov. Tito malí sportovci si na žíněnkách v Novém Jičíně vyzkoušeli vypjatou atmosféru oficiálního závodu. Tady jsou jejich první pozápasové dojmy.  

“Byl to těžký soupeř, pořád dával záhlaváky,” sdělil Samuel Polášek, Oddíl zápasu Nový Jičín.  

“Pan trenér mi pořád říkal, ať se dostanu za něj a mi se to pořád nedařilo,” vyjádřil se Kryštof Václavec, TJ Lokomotiva Krnov

“My tady dnes máme náborový turnaj v zápase ve volném stylu. Zápasí se v kategoriích přípravek a je to vlastně i pro nováčky, kteří přišli do oddílů, aby si to na závodech vyzkoušeli a viděli, co je čeká,” uvedl Kamil Škarka, Oddíl zápasu Nový Jičín.  

Už i ti nejmenší zápasníci musí prokázat vnitřní odolnost, umět přijmout prohru, respektovat rozhodčího, soupeře i jeho trenéra.

“Všechno závisí i na psychice toho daného kluka, kdy my hodnotíme, jestli je schopen se na závody postavit nebo není,” dodal trenér novojičínského oddílu Kamil Škarka.

Na tento turnaj přijeli účastníci z různých klubů Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje. Domácí oddíl do něj zařadil tři své nováčky a celkem v jeho modrých barvách bojovalo 17 zápasníků. Například také devítiletý Michal, který tento sport dělá dva a půl roku a ví, co jej k němu nejvíce přitahuje.  

“Jde tam o mrštnost a líbí se mi, že pořád vyhrávám,” vysvětlil Michal Fedák, Oddíl zápasu Nový Jičín.  

A jak bylo na žíněnkách vidět, stylově se poprat umí i holky.

“Já jsem byla od malička divoká,” svěřila se NATÁLIE VOTŘELOVÁ, TJ Sokol Dub nad Moravou.

Do konce roku před sebou mají novojičínští zápasníci ještě tři turnaje, ten nejbližší je čeká ve slovenském Trenčíně.

“Potom jedeme do Prahy, kde navštívíme také Jump arénu, protože zápas není jen o žíněnkách, ale je to i o té zábavě. Potom nás čeká ještě Mikulášský jarmark  v Čechovicích. Pak je konec sezony a vlastně hned na to začíná příprava na tu novou,” uzavřel Kamil Škarka.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy