Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mořkov na Novojičínsku má sportoviště pro seniory

V Mořkově na Novojičínsku otevřeli nové sportoviště určené zejména seniorům. Vzniklo v rámci programu Moravskoslezského kraje “Zdravé stárnutí”.

Fitness pod širým nebem, které zvládnou i senioři, vzniklo v Mořkově na Novojičínsku. Vedení obce se tak po výstavbě workoutového hřiště a herních prvků pro malé děti rozhodlo podpořit při sportování také starší generace.

“My se setkáváme s našimi seniory na společné besedě a tam jsme dali návrh, že bychom mohli zrealizovat hřiště pro seniory. A oni se té myšlenky chopili a hlasováním si vybrali přímo tyhle prvky, které by tady v naší obci chtěli,” uvedla Ivana Váňová (KDU-ČSL), starostka Mořkova.  

“Budu chodit, ale musím se obléknout sportovně,” pousmála se starší žena v sukni.  “Já už jsem to všechno vyzkoušel,” přidal se další obyvatel Mořkova. “Člověk se trošku protáhne, zase je to taková změna,” dodala vedle stojící seniorka.

Sportoviště obec vybudovala za 200 tisíc korun. Zhruba padesáti procenty přispěl Moravskoslezský kraj z programu Zdravé stárnutí.  “Nám jde o to, aby senioři neseděli doma nebo nevyužívali pouze naše sociální služby, které poskytuje Moravskoslezský kraj nebo jiné organizace. Prostě chceme, aby senioři byli co nejdéle ve svém přirozeném prostředí, to znamená doma. Ale k tomu je potřebujeme taktéž rozhýbat,” podotkl Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje.

Podobných sportovišť už kraj podpořil několik. Finance  z programu “Zdravé stárnutí” mohou obce a kluby seniorů žádat také na výlety a exkurze.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy