Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dílny EFFATHA získaly Cenu kvalit

Sociálně terapeutické dílny EFFATHA převzaly v Senátu prestižní Cenu kvality. Tato organizace spadající pod Slezskou diakonii ji letos získala jako jediná v rámci republiky v oblasti ambulantních služeb.

Dospělí lidé s mentálním a kombinovaným postižením se v sociálně terapeutických dílnách Effatha denně zdokonalují v pracovních dovednostech. 36 klientům se tu věnuje sedm pracovníků. Za svůj přístup teď v Senátu převzali celorepublikovou Cenu kvality.

“My jsme vlastně nevěděli do poslední chvíle, zda tu cenu získáme. O to větší bylo to překvapení, když vyhlásili naši službu, jedinou oceněnou v letošním roce pro služby, které pomáhají lidem se zdravotním postižením,” uvedla Gabriela Lhotská, vedoucí sociálně terapeutických dílen EFFATHA.

Cenu kvality v oblasti sociální péče vyhlašuje časopis Péče o seniory a Rada kvality České republiky. Přihlášených služeb bylo více než 100. Novojičínskou Effathu navrhl její zřizovatel, Slezská diakonie. Hodnotící proces začal v květnu. Do semifinále postoupilo pět organizací.  

“Ta výjimečnost spočívá především v profesionalitě pracovníků. V nastavených krocích, jako jsou například nemocenské lístky, že opravdu simulujeme klientům to pracovní prostředí co nejvíce. I to, že od nás klienti každoročně odchází dva až čtyři klienti na trh práce. Hrajeme maňáskové divadlo, čímž boříme bariéry mezi zdravými lidmi a běžnou populací a začínáme už u dětí v mateřských školách,” podotkla Gabriela Lhotská.  

“Ve službě pracuji tři roky a můžu říct, že jsem vždy takovou práci chtěla dělat. Když byla příležitost, tak jsem ji využila a vedu dílnu pro klienty s poruchou autistického spektra. Chodíme do zahradnictví a přes zimu pracujeme na výrobcích, které potom, doufám, dělají lidem radost. Mohou si je koupit a my zase peníze využijeme na nákup nových materiálů a tam, kd eje to potřeba,” sdělila Eva Vroblová, sociálně terapeutické dílny EFFATHA.  

V rámci terapeutických dílen klienti pracují se dřevem, textilem, vyrábějí keramické předměty, košíky a třeba i bylinkové masti a marmelády. Prodávají je na různých charitativních akcích.

“Ocenění je pro nás velkou výzvou a závazkem minimálně nadále držet tu kvalitu. Do budoucna dále rozvíjet tu službu, kam až to bude možné a samozřejmě tím středem je pro nás klient,” dodala vedoucí Effathy.

“Velmi se těšíme z toho, že jsme získali ocenění. Vlastně si někdo všiml toho, že naše služba je opravdu dobře vedena, je vedena s rozumem a láskou pro naše klienty,” reagovala Eva Vroblová.

Cena kvality je v České republice v oblasti sociálních služeb udělována 13 let. V loňském roce ji napříkald získal novojičínský Domov Duha pečující o seniory.

Nahlásit chybu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail