Reklama

Dílny EFFATHA získaly Cenu kvalit

Sociálně terapeutické dílny EFFATHA převzaly v Senátu prestižní Cenu kvality. Tato organizace spadající pod Slezskou diakonii ji letos získala jako jediná v rámci republiky v oblasti ambulantních služeb.

Reklama

Dospělí lidé s mentálním a kombinovaným postižením se v sociálně terapeutických dílnách Effatha denně zdokonalují v pracovních dovednostech. 36 klientům se tu věnuje sedm pracovníků. Za svůj přístup teď v Senátu převzali celorepublikovou Cenu kvality.

“My jsme vlastně nevěděli do poslední chvíle, zda tu cenu získáme. O to větší bylo to překvapení, když vyhlásili naši službu, jedinou oceněnou v letošním roce pro služby, které pomáhají lidem se zdravotním postižením,” uvedla Gabriela Lhotská, vedoucí sociálně terapeutických dílen EFFATHA.

Cenu kvality v oblasti sociální péče vyhlašuje časopis Péče o seniory a Rada kvality České republiky. Přihlášených služeb bylo více než 100. Novojičínskou Effathu navrhl její zřizovatel, Slezská diakonie. Hodnotící proces začal v květnu. Do semifinále postoupilo pět organizací.  

“Ta výjimečnost spočívá především v profesionalitě pracovníků. V nastavených krocích, jako jsou například nemocenské lístky, že opravdu simulujeme klientům to pracovní prostředí co nejvíce. I to, že od nás klienti každoročně odchází dva až čtyři klienti na trh práce. Hrajeme maňáskové divadlo, čímž boříme bariéry mezi zdravými lidmi a běžnou populací a začínáme už u dětí v mateřských školách,” podotkla Gabriela Lhotská.  

“Ve službě pracuji tři roky a můžu říct, že jsem vždy takovou práci chtěla dělat. Když byla příležitost, tak jsem ji využila a vedu dílnu pro klienty s poruchou autistického spektra. Chodíme do zahradnictví a přes zimu pracujeme na výrobcích, které potom, doufám, dělají lidem radost. Mohou si je koupit a my zase peníze využijeme na nákup nových materiálů a tam, kd eje to potřeba,” sdělila Eva Vroblová, sociálně terapeutické dílny EFFATHA.  

V rámci terapeutických dílen klienti pracují se dřevem, textilem, vyrábějí keramické předměty, košíky a třeba i bylinkové masti a marmelády. Prodávají je na různých charitativních akcích.

“Ocenění je pro nás velkou výzvou a závazkem minimálně nadále držet tu kvalitu. Do budoucna dále rozvíjet tu službu, kam až to bude možné a samozřejmě tím středem je pro nás klient,” dodala vedoucí Effathy.

“Velmi se těšíme z toho, že jsme získali ocenění. Vlastně si někdo všiml toho, že naše služba je opravdu dobře vedena, je vedena s rozumem a láskou pro naše klienty,” reagovala Eva Vroblová.

Cena kvality je v České republice v oblasti sociálních služeb udělována 13 let. V loňském roce ji napříkald získal novojičínský Domov Duha pečující o seniory.
Beskyd Hotel Trojanovice s.r.o.
Nový Jičín
od 13 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

DŮM NA ZELENOU s.r.o.
Nový Jičín
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu