Školáci soutěžili v řemeslné zručnosti

Zpopularizovat práci se dřevem a kovem se snaží Střední škola technická a zemědělská v Novém Jičíně. Pro žáky základních škol pořádá motivační soutěž Šikovné ruce.

Do soutěže zručnosti Šikovné ruce pozvala do svých dílen Střední škola technická a zemědělská žáky 8. a 9. tříd bývalého okresu. V rámci 11. ročníku se tu do zpracování dřeva a kovu vrhlo 40 mladých řemeslníků.

“Zájem je větší, začali jsme s deseti, dvanáct i družstvy a teď kapacita je dvacet družstev. Mohli bychom dělat soutěž větší, ale už nestačíme organizačně,” uvedl Bohumír Kusý, ředitel SŠ technická a zemědělská Nový Jičín.

Úkolem skupiny v dřevařské dílny bylo vyrobit dvě kuchyňské pomůcky.

“Mám vařečku napůl hotovou a desku, prkýnko skoro hotové,” sdělil Arian Firouzi, účastník soutěže z Oder.

Další soutěžící se museli vypořádat se zpracováním kovu.  

“V oboru kovoobrábění mají vytvořit takzvaný upínací třmen, který se skládá ze tří částí,” ukázal Radomír Hošický, učitel odborného výcviku SŠ technická a zemědělská Nový Jičín.

“Zatím to ještě opracovávám, ale daří se mi. Za sebe jsme spokojený,” reagoval Josef Horák, účastník soutěže z Nového Jičína.

”Vzhledem k tomu, že jsou to vybrané děti ze základních škola a že se na soutěž připravují, tak jsme s tou šikovností spokojeni. samozřejmě všeobecně ta zručnost klesá, takže i to je účel té soutěže, abychom tu zručnost u žáků podpořili,” podotkl ředitel pořádající školy.

Jak dále Bohumír Kusý uvedl,. současně chtějí také podpořit ty základní školy, které předmět dílny stále vyučují. A soutěž také pořádají i jako náborovou akci, aby deváťákům před rozhodováním o budoucí profesi ukázala, že o řemeslo je stále velký zájem.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 18.09. 9:42
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

AVIDUZ, spol. s r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč

Detail

Lajnveber s.r.o.
Nový Jičín
od 17 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

4Lide s.r.o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč do 16 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků