Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Smrk v Novém Jičíně vadil plynařům, teď poslouží jako vánoční

Plynárenská společnost novojičínské radnici před časem oznámila, že kvůli zajištění ochranného pásma kolem svých sítí pokácí ve městě více než 80 stromů. Jeden ze smrků, který musí ustoupit plynovému potrubí, teď poslouží jako vánoční.

Vánoční strom, který letos ozdobí novojičínské náměstí, rostl jen kousek od centra města. To, že musí být pokácen, už předznamenala oranžová značka na jeho kmeni. Loni na podzim totiž plynárenská společnost oznámila, že kvůli zajištění ochranného pásma vedení musí v Novém Jičíně vykácet 84 stromů. Takto razantní zákrok se městu nelíbil a začalo vyjednávat.

“ Výsledkem je, že se nám pár stromů podařilo zachránit a kácení se podařilo rozložit do několika let. Díky tomu jsme mohli i smrk z Dvořákovy ulice použít jako vánoční strom na Masarykově náměstí,” uvedla Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

Strom tak místo plynařů pokácely technické služby města.

“Bylo to velmi složité, protože to bylo v sídlištní zástavbě. Museli jsme jeřábem ten strom vyzvednout až nad okolní stromy a naložit na tahač jsme ho museli na silnici první třídy, takže to opravdu bylo letos složitější než v jiné roky,” sdělil Václav Bukovský, ředitel novojičínských Technických služeb.

“Pro letošní Vánoce bude vyzdoben v LED bílém provedení, takže bude opatřen novou světelnou dekorací,” doplnila Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín.

Další barvou, která strom ozdobí, bude i červená. Vánoční městečko na náměstí ožije v pondělí 3. prosince, strom se poprvé rozzáří ve středu 5. během Dne s Mikulášem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy