Reklama

Odbor dopravy novojičínské radnice zdobí obrazy studentů

Odbor dopravy novojičínské radnice zdobí obrazy studentů zdejší střední školy. Tématicky vystihují náplň práce této části úřadu - zachycují automobily a motocykly ztvárněné různými technikami.

Stáhnout video
Reklama

Lidé, kteří přicházejí na odbor dopravy novojičínské radnice vyřídit své záležitosti, teď mohou chvíle čekání strávit příjemněji - prohlídkou obrazů. Jejich autory jsou studenti reprodukční grafiky zdejší Střední odborné škola Educa.

“Výstava je tématická, vztahuje se tedy k našemu odboru dopravy a k dopravě. Vyzdobeny máme nejen kanceláře úřadu, ale i zkušební místnost řidičů, prostory pro klienty a schodiště,” uvedl Libor Macíček, vedoucí odboru dopravy, MěÚ Nový Jičín.

“Aby výstava nebyla monotónní, tak jsme tady udělali průřez výtvarnými technikami. Můžete tady viděl linoryty, je tady čistě počítačová grafika plus technika pointilismu a šablony, které žáci stříkali akrylovými spreji,” sdělila Adéla Brózdová, učitelka odborného výcviku, SOŠ Educa.

Obrazů je celkem 40 a vystaveny tu zůstanou trvale.   

“Na obrázku je velorex neboli hadraplán, protože můj otec má toto vozidlo rád, tak jsem se ho rozhodla nějak ztvárnit,” popsala svůj obraz Veronika Slívová, studentka SOŠ Educa.

“Technika se jmenuje pointilismus, celý ten obrázek je jenom z teček, je to ruční práce a můžu říct, že je to opravdu náročné,” okomentovala své dílo další studentka oboru reprodukční grafik Klára Modrianská.

Práce studentů mohou lidé ve městě vidět také na dalších místech, například v mateřské škole Karla Čapka a na dětském oddělení nemocnice. Další by mohly časem zpestřit také Návštěvnické informační centrum.

ReklamaBrose CZ spol. s r.o.
Nový Jičín
od 16 600 Kč

Detail

Apetit Gastro s.r.o.
Nový Jičín
od 85 Kč do 90 Kč

Detail

FUNGHI CZ, a.s.
Nový Jičín
od 22 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu