Policisté varují “Kdo s koho”

Za necelý měsíc nastanou Vánoce a obchody začínají praskat ve švech. Do prodejen ale nemíří jen nakupující, ale také návštěvníci s nepoctivými úmysly. A před těmi varuje preventivní kampaň policie „Kdo s koho“.

Zahájení preventivní kampaně “Kdo s koho” proběhlo napříč celým krajem koncem listopadu. V  Nové Jičíně se policisté pohybovali ve zdejším obchodním centru a upozorňovali zejména starší lidi na rizikové situace, při kterých nejčastěji dochází při nakupování ke krádežím.  

“Lidé dělají často tu chybu, že své tašky a kabelky dávají do nákupních košíků, potom už bývají méně obezřetní a mohou o své věci přijít. Z tohoto důvodu doporučujeme občanům, aby své osobní věci a finanční hotovost vždy nosili ve vnitřních kapsách oděvů,” uvedla Darina Knižátková, STP PČR Nový Jičín.

Zloději, kteří se často pohybují ve dvojicích,  totiž umí mistrně využít chvilky nepozornosti a připravit nakupující o peněženku.

Zvýšenou pozornost by pak lidé měli věnovat svému okolí také v okamžicích, kdy nákup na parkovišti nakládají do automobilu. Neměli by při tom například nechávat tašku s osobními věcmi bez dozoru na předním sedadle vozidla.

“Nyní už evidujeme nějaké krádeže v prodejnách a opravdu doporučujeme občanům s tím, že nakupují vánoční dárky a mají u sebe větší finanční hotovost, aby byli více obezřetní,” dodala policejní tisková mluvčí.   

Kampaň “Kdo s koho” pořádá Moravskoslezská policie čtvrtým rokem. Probíhat bude zejména v nákupních centrech až do Vánoc, a to také formou plakátů, letáků, obrazových a zvukových spotů.
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 12.11. 1:52
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 170 000 Kč do 200 000 Kč

Detail

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků