Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté varují “Kdo s koho”

Za necelý měsíc nastanou Vánoce a obchody začínají praskat ve švech. Do prodejen ale nemíří jen nakupující, ale také návštěvníci s nepoctivými úmysly. A před těmi varuje preventivní kampaň policie „Kdo s koho“.

Zahájení preventivní kampaně “Kdo s koho” proběhlo napříč celým krajem koncem listopadu. V  Nové Jičíně se policisté pohybovali ve zdejším obchodním centru a upozorňovali zejména starší lidi na rizikové situace, při kterých nejčastěji dochází při nakupování ke krádežím.  

“Lidé dělají často tu chybu, že své tašky a kabelky dávají do nákupních košíků, potom už bývají méně obezřetní a mohou o své věci přijít. Z tohoto důvodu doporučujeme občanům, aby své osobní věci a finanční hotovost vždy nosili ve vnitřních kapsách oděvů,” uvedla Darina Knižátková, STP PČR Nový Jičín.

Zloději, kteří se často pohybují ve dvojicích,  totiž umí mistrně využít chvilky nepozornosti a připravit nakupující o peněženku.

Zvýšenou pozornost by pak lidé měli věnovat svému okolí také v okamžicích, kdy nákup na parkovišti nakládají do automobilu. Neměli by při tom například nechávat tašku s osobními věcmi bez dozoru na předním sedadle vozidla.

“Nyní už evidujeme nějaké krádeže v prodejnách a opravdu doporučujeme občanům s tím, že nakupují vánoční dárky a mají u sebe větší finanční hotovost, aby byli více obezřetní,” dodala policejní tisková mluvčí.   

Kampaň “Kdo s koho” pořádá Moravskoslezská policie čtvrtým rokem. Probíhat bude zejména v nákupních centrech až do Vánoc, a to také formou plakátů, letáků, obrazových a zvukových spotů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy