Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odborníci v Novém Jičíně radili lidem, jak bezpečně nakupovat

Jak nenaletět nepoctivým obchodníkům na internetu. Praktické rady z této oblasti a také další témata zazněly na semináři, který ve spolupráci se sdružením obrany spotřebitele pořádala novojičínská radnice.

Místa v aule novojičínské radnice zaplnili studenti zdejších středních škol a také část lidí z veřejnosti. Město v tomto čase zvýšených nákupů připravilo otevřený seminář na téma Obrana spotřebitele.

“Dát informace mladé generaci o tom, jaké zákeřné možnosti jsou při prodeji a obchodování na internetu, kdy tedy není kontakt s podnikatelem přímo,” vysvětlil Stanislav Bartoň, Obecní živnostenský úřad Nový Jičín.

“Také upozorníme na to, že je teď velký problém, abychom si nebrali různé půjčka na Vánoce, co je to kontokorent , jaký je rozdíl mezi kreditní a debetní kartou,” uvedla Marcela Reichelová, předsedkyně SOS Moravy a Slezska.

Účastníci také dostali rady, jak uspět při reklamacích a jaké povinnosti podnikatelé ve sféře obchodu mají.

“Zatím mám s nakupováním přes internet jenom dobré zkušenosti,” sdělila mladá posluchačka. “Prozatím kladné, nakupuji často přes internet, i splacením dopředu, když je to ověřený obchodník,” přidal se spolužák.

“Je to určitě zajímavé téma do výuky ekonomických předmět. určitě pro všechny,” podotkla Ivana Dorazilová, SOŠ Educa, Nový Jičín.

Spotřebitelské semináře pořádá město dvakrát do roka. Vstup je bezplatný.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy