Nové malé čtenáře oslovila knihovna divadlem

Den pro dětskou knihu je tradiční akcí, která se v městské knihovně koná několik let. Knihovnice se pravidelně snaží získat zájem nových malých čtenářům, a to i prostřednictvím divadelního představení.

Vánočně laděná zvířecí pohádka přilákala děti do knihovny i mimo běžnou otevírací dobu, a to v sobotu dopoledne. Půjčovna se otevřela výjimečně v rámci Dne pro dětskou knihu.

“Je to klasická celonárodní akce. Novojičínská knihovna už poněkolikáté absolvuje tento den. Pro mě, jako pro pracovnici dětského oddělení,  a pro mé kolegyně je to takové vyvrcholení roku. Je to takové stěžejní akce, kdy přicházejí děti se svými rodiči a prarodiči a zažívají tu knihovnu trochu jinak,” sdělila Radmila Grofová, knihovnice dětského oddělení.

Právě divadla zaměřená na děti provázejí tuto akci pravidelně. Letos to bylo pražské seskupení DAMM - Divadelní asociace Marky Míkové.

“Většinou se inspirujeme knížkami, protože jsem rádi, když se podpoří schopnost dětí číst a vzít do ruky knížku. Tohle představení se jmenuje Žabí příběhy a vychází z knížek Arnolda Lobela Kvak a žbluňk jsou kamarádi,” uvedla Marka Míková, divadlo DAMM, Praha.

V rámci Dne pro dětskou knihu se do půjčovny mohou nové děti přihlásit na 365 dnů zdarma a vyzkoušet si její služby. Připravena pro ně byla také ve spolupráci s novojičínským Knihcentrem malá tvořivá dílna.

“V letošním roce se nám ještě podařilo ve spolupráci s pracovnicemi Dětského domova a s jejich dětmi odprezentovat jejich krásné výrobky, které dělají v keramické dílně, plstěné výrobky a brože,” doplnila Radka Grofová.

Návštěvníkům také knihovnice připomněly, že vrcholí soutěž Kamarádka knihovna. V rámci té mohou čtenáři do 15 let vystavit své půjčovně vysvědčení. Ta pak spolu s dalšími  materiály o fungování knihovny poputují k vyhodnocení do Prahy.

Uzávěrka podkladů pro soutěž je 9. prosince. Výsledky vyhlásí Národní knihovna v červnu příštího roku.




Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků