Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové malé čtenáře oslovila knihovna divadlem

Den pro dětskou knihu je tradiční akcí, která se v městské knihovně koná několik let. Knihovnice se pravidelně snaží získat zájem nových malých čtenářům, a to i prostřednictvím divadelního představení.

Vánočně laděná zvířecí pohádka přilákala děti do knihovny i mimo běžnou otevírací dobu, a to v sobotu dopoledne. Půjčovna se otevřela výjimečně v rámci Dne pro dětskou knihu.

“Je to klasická celonárodní akce. Novojičínská knihovna už poněkolikáté absolvuje tento den. Pro mě, jako pro pracovnici dětského oddělení,  a pro mé kolegyně je to takové vyvrcholení roku. Je to takové stěžejní akce, kdy přicházejí děti se svými rodiči a prarodiči a zažívají tu knihovnu trochu jinak,” sdělila Radmila Grofová, knihovnice dětského oddělení.

Právě divadla zaměřená na děti provázejí tuto akci pravidelně. Letos to bylo pražské seskupení DAMM - Divadelní asociace Marky Míkové.

“Většinou se inspirujeme knížkami, protože jsem rádi, když se podpoří schopnost dětí číst a vzít do ruky knížku. Tohle představení se jmenuje Žabí příběhy a vychází z knížek Arnolda Lobela Kvak a žbluňk jsou kamarádi,” uvedla Marka Míková, divadlo DAMM, Praha.

V rámci Dne pro dětskou knihu se do půjčovny mohou nové děti přihlásit na 365 dnů zdarma a vyzkoušet si její služby. Připravena pro ně byla také ve spolupráci s novojičínským Knihcentrem malá tvořivá dílna.

“V letošním roce se nám ještě podařilo ve spolupráci s pracovnicemi Dětského domova a s jejich dětmi odprezentovat jejich krásné výrobky, které dělají v keramické dílně, plstěné výrobky a brože,” doplnila Radka Grofová.

Návštěvníkům také knihovnice připomněly, že vrcholí soutěž Kamarádka knihovna. V rámci té mohou čtenáři do 15 let vystavit své půjčovně vysvědčení. Ta pak spolu s dalšími  materiály o fungování knihovny poputují k vyhodnocení do Prahy.

Uzávěrka podkladů pro soutěž je 9. prosince. Výsledky vyhlásí Národní knihovna v červnu příštího roku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy