Reklama

Na silnice Novojičínska vyráží nové autobusy

Od neděle budou příštích deset let vozit obyvatele poloviny Novojičínska moderní autobusy společnosti ČSAD Vsetín. Ta zvítězila v tendru Moravskoslezského kraje. Nové vozy teď představila na polygonu v Kopřivnici.

Stáhnout video
Reklama

Pro dopravní obslužnost Novojičínska vybral Moravskoslezský kraj dvě společnosti - Transdev pro západní část a ČSAD Vsetín pro východ území. Právě tady se od  9. prosince mohou cestující těšit na 73 nových moderních autobusů.

“Občané tady v té naší největší oblasti vysoutěžené, což je Nový Jičín - východ, tak pocítí výraznou změnu,” sdělil Ivo Muras, vedoucí odboru dopravy a chytrého regionu MSK.

Nové vozy jsou nízkopodlažní, mají moderní informační systém, možnost připojení na Wi-Fi, a k platbě lze použít také bankovní karty.  

“Jsou to moderní autobusy s moderními motory s nízkými emisními normami, 51 těch autobusů bude naftových,  22 bude na stlačený zemní plyn a všechny budou klimatizované,” dodal Oldřich Holubář, ředitel ČSAD Vsetín, člen skupiny Z-Group.  

Téměř celou svou vozovou flotilu představila společnost tady na kopřivnickém polygonu. Právě v Kopřivnici bude mít ČSAD Vsetín pro Novojičínsko i svou základnu.

“V téhle lokalitě je to pro nás výhodné v tom, že to navazuje na Vsetínsko, že jsme krajově propojení a bezprostředně to navazuje,” podotkl Zdeněk Zemek, předseda představenstva Z-Group.

Cestující ale také čekají od 9. prosince změny jízdních řádů, kromě jiného posílí víkendové a večerní spoje.

ReklamaIron wonders s.r.o.
Nový Jičín
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o.
Nový Jičín
od 80 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu