Na silnice Novojičínska vyráží nové autobusy

Od neděle budou příštích deset let vozit obyvatele poloviny Novojičínska moderní autobusy společnosti ČSAD Vsetín. Ta zvítězila v tendru Moravskoslezského kraje. Nové vozy teď představila na polygonu v Kopřivnici.

Pro dopravní obslužnost Novojičínska vybral Moravskoslezský kraj dvě společnosti - Transdev pro západní část a ČSAD Vsetín pro východ území. Právě tady se od  9. prosince mohou cestující těšit na 73 nových moderních autobusů.

“Občané tady v té naší největší oblasti vysoutěžené, což je Nový Jičín - východ, tak pocítí výraznou změnu,” sdělil Ivo Muras, vedoucí odboru dopravy a chytrého regionu MSK.

Nové vozy jsou nízkopodlažní, mají moderní informační systém, možnost připojení na Wi-Fi, a k platbě lze použít také bankovní karty.  

“Jsou to moderní autobusy s moderními motory s nízkými emisními normami, 51 těch autobusů bude naftových,  22 bude na stlačený zemní plyn a všechny budou klimatizované,” dodal Oldřich Holubář, ředitel ČSAD Vsetín, člen skupiny Z-Group.  

Téměř celou svou vozovou flotilu představila společnost tady na kopřivnickém polygonu. Právě v Kopřivnici bude mít ČSAD Vsetín pro Novojičínsko i svou základnu.

“V téhle lokalitě je to pro nás výhodné v tom, že to navazuje na Vsetínsko, že jsme krajově propojení a bezprostředně to navazuje,” podotkl Zdeněk Zemek, předseda představenstva Z-Group.

Cestující ale také čekají od 9. prosince změny jízdních řádů, kromě jiného posílí víkendové a večerní spoje.
Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dalibor Seidler
Nový Jičín
od 14 740 Kč

Detail

Kurare, s.r.o.
Nový Jičín
od 13 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků