Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Válečné téma doplnil žákům klub vojenské historie

Zatraktivnit výuku vlastivědy se rozhodli v Základní škole Komenského 66. Dějepisné téma druhé světové války přišli žákům objasnit také členové Klubu vojenské historie FENIX.

Učební osnovy vlastivědy v pátých ročnících Základní školy Komenského 66 nastolily v těchto dnech téma 2. světové války. Množící se dotazy žáků na detaily z tohoto období dějin přiměly třídní učitelku Petru Váňovou uspořádat pro školáky speciální výuku.

“V hodinách vlastivědy byly děti strašně zvídavé a měly mnoho otázek,  tak jsme poprosili Klub vojenské historie FENIX z Nového Jičína, aby nám pověděli více informací. Proto jsme uspořádali v tělocvičně tuto hodinu,” uvedla Petra Váňová, učitelka ZŠ Komenského 66.

“Připravenost publika byla perfektní. Byl jsem mile překvapen, byl jsem mile překvapen, že odpovídali na otázky, které jsem pokládal, takže bezva a velkou poklonu paním učitelkám,” reagoval Libor Chyba, KVH FENIX Nový Jičín.

Členové klubu vojenské historie s dětmi probrali co válečnému konfliktu předcházelo, jaký byl jeho průběh, jak dopadli vítězové a poražení. Vše doplnila praktická ukázka vojenských uniforem, výstroje, zbraní a také zdravotnické techniky.

“Zaujalo mě úplně všechno, hlavně ty zbraně a uniformy, všechno jsme si mohli osahat,” sdělil jeden z páťáků. “Ty kovové operační věci a že je používali bez uspávání, to bych asi nevydržel,” přidal se spolužák. “Líbilo se mi to, byl do dobře vyprávěný příběh a dobře to skončilo,” ozval se další žák. “Ptala jsem se, proč se to území jmenovalo Sudety a líbila se mi knížka, jak ošetřovat lidi,” pousmála se jedenáctiletá školačka.  

Den před konáním přednášky poskytl škole klub vojenské historie také filmové dokumenty. Žáci se tak mohli na debatu o to více připravit.  

“Já jsem rád, že nás ty školy zvou, že můžeme besedovat o celém průřezu dějin Československého státu až po ukončení druhé světové války,” dodal Libor Chyba.

Také sami členové KVH se neustále vzdělávají a hledají nové a nové informace.

“Co se týče historických zdrojů, tak je to věčné studium. Jsem samouk, neustále bádám po nových informacích, hledám na internetu, čtu odbornou literaturu. Je potřeba, abychom byli na takovéto přednášky dobře připraveni,” uzavřel člen KVH FENIX.

Klub vojenské historie FENIX se v oblasti svého zájmu věnuje éře od vzniku československých legionářů, až po dějiny 1. a 2. světové války. Disponuje také uniformami a výzbrojí různých armád.

Nahlásit chybu


K tématu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail