Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poslední leč novojičínských myslivců

Letošní sezonu ukončili novojičínští myslivci během uplynulého víkendu posledním honem. Až v následujících dnech opět vyrazí do lesa, bude to především kvůli přikrmování zvěře.

Troubení na lovecký roh zahájilo v brzkých ranních hodinách poslední hon letošní sezony, který pořádalo novojičínské Myslivecké sdružení Borky Žilina.

“Každý hon se skládá z několika lečí, my si sebou nosíme mapky, kde si určíme, jak ta leč se půjde,” uvedl Svatopluk Micka, předseda Mysliveckého sdružení Borky Žilina.

Plán terénu také myslivcům pomáhá především dodržet bezpečné zóny pohybu při lovecké akci, aby nedošlo ke střelným poraněním. Poslední hon byl zaměřen na drobnou zvěř, trochu jej ale narušil prudký vítr, který obyvatele honitby před myslivci varoval.    

“Čekali jsme černou zvěř, ta zřejmě někam přešla, takže to dopadlo tak nějak trošku rozpačitě ty první čtyři leče. Na druhé straně, kde bylo závětří, zvěř byla, takže se to trošku projevilo i na tom výřadě,” vyhodnotil lov Zdeněk Slípek, hospodář Mysliveckého sdružení Borky Žilina.

Výsledkem lovu taky bylo nakonec 6 zajíců a tři lišky.

“Není to jen o té střelbě a honech, je to vlastně celoroční práce a starost kolem té zvěře. Ta střelba, to už je jen ta třešnička na tom dortu,” zdůraznil předseda sdružení.

Teď už myslivci vyrazí do terénu jen proto, aby se o zvěř na zimu postarali. Připraveny mají na dokrmení granule, obilniny  a seno.

Nahlásit chybu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail