Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční překvapení zajistilo dárky pro ohrožené děti

Rodinné centrum Mozaika ve spolupráci s městským úřadem připravili akci Vánoční překvapení. Zapojením veřejnosti zajistili dárky pro ohrožené děti ze sociálně znevýhodněného prostředí.

Možnost rozbalit si na Štědrý den dárek dostaly díky akci Vánoční překvapení také dětí, které spadají do péče oddělení sociálně právní ochrany. Dárci byli v tomto případě lidé, kteří zareagovali na společnou výzvu Rodinného centra Mozaika a sociálního odboru.  

“Oddělením sociálně právní ochrany dětí bylo vytipováno bezmála 40 dětí ve věku od 6 měsíců do 14 let. Tato informace o věku a pohlaví byla zveřejněna na webových stránkách Rodinného centra Mozaika a na facebooku Nového Jičína a občané měli takto možnost vybrat dítě, které obdarují,” uvedl Richard Pešat, vedoucí oddělení sociálně právní ochrany dětí.

“Když jsme zveřejnili Vánoční překvapení, tak ta reakce byla velmi rychlá. V první den se zaplnilo skoro tři čtvrtě dárků a během dvou dnů byl plný celá seznam,” podotkla Zuzana Rosová, RC Mozaika.

Dárky do Mozaiky přinášeli lidé z Nového Jičína a okolí. Byly to rodiny s dětmi, ale také senioři, kterým už odrostla vnoučata.  

“A zapojili se i tatínkové, kteří se objevili ve dveřích a vybrali si, ž eobdarují sedmiletého chlapce. Nakonec se ale rozhodli, že nebudou jezdit s jedním dárkem a nakoupili i další věci, takže si myslím, že děťátka obdrží více než jeden dárek,” reagovala Zuzana Rosová.

Ale nebyly to jen dárky kupované, ale i ty, které lidé sami doma vyrobili.

Svátečné zabalené krabice a dárkové tašky lidé shromáždili v Rodinném centru Mozaika, kde si je vyzvedli pracovníci sociálního odboru a zajistili distribuci k dětem.

“CHtěl bych mnohokrát poděkovat za odbor sociálních věcí všem, kteří tuto akci podpořili,” uzavřel Richard Pešat.

Díky tomu, že se dárků sešlo větší množství, mohlo oddělení sociálně právní ochrany dětí seznam obdarovaných kluků a holek rozšířit.
Dušan Glogar Ing. - UNIPROJEKT - pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Marie Skřivánková
Kopřivnice
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Gaudi, s.r.o.
Příbor
od 10 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků