Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zámek Kunín na Novojičínsku ukončil dlouhou sezonu

Zatímco většina hradů a zámků ukončila klasickou sezonu na konci října, Zámek Kunín se k zimnímu spánku uchýlil až nyní. Místo návštěvníků už teď komnaty obsadí švadleny, připravovat budou nové okenní závěsy.

Zámek Kunín na Novojičínsku zůstal letos pro veřejnost otevřen i po skončení obvyklé turistické sezony až do konce roku. Důvodem byla výstava vzácného porcelánu z polského Ćmielowa.

“Zámek uzavřeme od ledna, kdy se rozjedeme opět do zahraničí do archivů, za rodinami tak, abychom doplňovali nejen sbírky, ale také především poznatky, protože ty překrásné předměty, pokud nemají svou historii, svůj příběh, tak jsou to překrásné, nicméně mrtvé muzejní předměty,” uvedl Jaroslav Zezulčík, kastelán Zámku Kunín.

Právě díky spolupráci s původními majiteli zámku a také s dalšími šlechtickými rodinami se daří interiér objektu dále obohacovat.  

“Kromě sbírek jsou to takové krásné závěsy z pařížského hedvábí, které jsme přivezli v letošním roce z Vídně od hraběcí rodiny Vetterů. Paní hraběnka nám nyní věnovala další obrovské množství závěsů,” ukázal kastelán.  

Jedná se o desítky metrů látek, které teď budou zpracovávat švadleny.

“To je právě práce na zimu, kdy ty závěsy se budou čistit, podšívat a umisťovat do pokojů, aby ty pokoje vypadaly útulně. Aby dojem návštěvníků během příští sezony byl komplexní, aby se cítili jako na zámku, jako v domě, kde se neustále žije,” podotkl Jaroslav Zezulčík.  

Nová zámecká sezona začne na Velikonoce. Do té doby by měly být připraveny i další dva nové instalované pokoje.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail