Hokejisté vzdali hold Petru Kneblíkovi

Hokejisté vzdali hold bývalému hráči a trenérovi Petru Kneblíkovi. Jeho dres slavnostně vyvěsili nad ledovou plochu zimního stadionu.

Ve výšinách hokejové haly už visí dresy tří významných novojičínských legend. Vedle toho se jménem Josefa Harryho Tomana a Jaroslava Bartoně je to teď také Petr Kneblík. Hokejisté tak vzdali hold bývalému hráči a trenérovi, který zemřel ve věku 68 let 2. října 2017.

“Petr Kneblík je jednoznačně jedna z největších hokejových ikon Nového Jičína. Jednoznačně pro nás toto byl jeden z největších hráčů, největších trenérů, ikona, kterou zná každý, kdo v Novém Jičíně v hokeji působil,” uvedl Milan Urban, manažer HK Nový Jičín.  

“Vzpomínám na něj jedině v dobrém, byl to vynikající hokejista, vynikající trenér. Vychoval spoustu ligových hráčů. Přišel z Karviné a založil si tu rodinu. My jsme spolu hráli asi tři roky, protože on byl podstatně mladší jak já,” připomněl Jaroslav Bartoň, HK Nový Jičín.

Slavnostního vyvěšení dresu Petra Kneblíka se zúčastnilo přes sto jeho bývalých spoluhráčů a svěřenců. Mezi nimi například extraligový hráč Vítkovic David Květoň.  

“Samozřejmě na mě zanechal stopu. Trénoval mě od třetí třídy, měl jsem to štěstí, že jsme ho tady potkal i v mužích, když jsem měl 15 let, tak si mě vytáhl do mužů. Já na něj vzpomínám jen v dobrém a posílám mu velký dík,” vyjádřil se David Květoň, novojičínský odchovanec, hráč HC Vítkovice Ridera.

 Původem novojičínský útočník také připomenul to, co bylo specialitou Kneblíkových tréninků.

“Prostě už v mládí jsme trénovali přesilovky, různé signály a takové věci, o té hře hodně přemýšlel a snažil se nám to dávat do hlav. Chtěl po nás, ať nás to baví a ať si přihráváme. Hlavně byl na přihrávku, to byl pes,” pousmál se David Květoň.    

A svou osobní vzpomínkou se také přidal ještě Milan Urban.

“Já jsem měl to štěstí, že když mi bylo 16 let, zaklepal u nás na dveře a říkal, co sedíš doma, pojď na trénink. Tak jsem začal a pak už jsme spolu válčili buď jako s trenérem nebo jako s manažerem. Prožili jsme spolu celý život, takže pro mně je to hodně osobní,” uzavřel manažer novojičínských hokejistů.

Po slavnostním ceremoniálu následovala ještě čestná buly v provedení Davida Květoně a pak už novojičínští hokejisté odehráli naplánované mistrovské utkání s Táborem. Prohrou 3:6 by asi Petru Kneblíkovi radost neudělali, nicméně zvou fanoušky na nápravu, a to 12. ledna, kdy od 17 hodin hostí Pelhřimov.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 18.09. 9:12
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

AVIDUZ, spol. s r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč

Detail

Lajnveber s.r.o.
Nový Jičín
od 17 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

4Lide s.r.o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč do 16 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků