Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prvním miminkem roku 2019 je chlapec Miroslav

Prvním novojičínským miminkem narozeným v roce 2019 ve zdejší porodnici je kluk. Malý Miroslav přišel na svět 1. ledna před půl desátou dopoledne.

Novoroční půlnoc ještě Lenka Zborovská strávila doma, ráno 1. ledna už ale zamířila do nemocnice. V 9 hodin a 23 minut přivedla na svět svého třetího syna a současně prvního novojičínského občánka roku 2019 narozeného ve zdejší porodnici. Přivítat ho, popřát mu vše nejlepší do života a předat dárky přišli zástupci nemocnice i města.

Mireček při narození vážil něco přes 3 kilogramy a měřil 48 centimetrů.

“Jméno dostal po dědečkovi. Doma na něj čekají dva bráškové, matýsek a Kubíček a tatínek,” prozradila Lenka Zborovská, maminka Mirečka.

To, že právě tento chlapec bude prvním novoročním občánkem, ale vůbec nebylo v plánu.

“To nás trošičku překvapilo, protože se měl narodit až 17. ledna. Ale už jeho bratříček si pospíšil o 14 dní a tak se rozhodl, že 1.5. je krásné datum, takže Mireček v tom pokračoval,” pousmála se Lenka Zborovská.

“Já bych malému Mirečkovi popřál především zdraví, štěstí a ať se mu an našem světě a v Novém Jičíně líbí. Ať sportuje a určitě ho rádi zanedlouho přivítáme v našem školském zařízení města,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

Počet narozených dětí v novojičínské porodnici v posledních letech stoupá. V roce 2016 to bylo 666 miminek, o rok později 718 a v uplynulých dvanácti měsících se tu narodilo o dalších 31 dětí více.

“Celkem za minulý rok se u nás narodilo 749 dětí, z toho bylo 388 holčiček a 364 chlapečků,” potvrdila Hana Kozlová, porodnické oddělení Nemocnice Nový Jičín.  

Zda bude stoupající trend pokračovat i v tomto roce si nikdo netroufá odhadnout. Nicméně budoucí maminky se tu snaží navnadit i neustálými modernizacemi porodnického oddělení.

“Nově mohu maminky nalákat na nové ultrazvuky, nové polohovací lůžka nebo nové KTG monitory, budeme se těšit,” doplnila lékařka oddělení.

Novojičínská porodnice je nositelem titulu „Baby friendly hospital“. Jeho udělení znamená, že zde nabízí mezinárodně certifikovaný a propracovaný systém na podporu kojení.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy