Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská policie v Novém Jičíně zkvalitnila kamerový systém

Městská policie v Novém Jičíně se může spolehnout na kvalitnější kamerový systém. Díky modernější technologii může záznam déle uchovávat. Nově také výstupy kamer sledují i na obvodním oddělení Policie ČR.

Území Nového Jičína je pod dohledem jedenácti kamer, z toho 9 z nich je ve vysokém HD rozlišení. Právě stále dokonalejší technologie si klade vyšší nároky na uchování záznamu. Zlepšit tento systém se povedlo díky dotaci z programů prevence ministerstva vnitra.

“Jak se modernizují a vyměňují kamery za kvalitnější, tak ten datový tok do zařízení byl takový, že doba záznamu byla krátká. Tak teď se nám podařilo ji zdvojnásobit. A další velký přínos je právě to, že ty výstupy vidí i na Policii ČR,” uvedl Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.

“Je nám dána možnost sledovat on-line přímý přenos z kamer městské policie, tím pádem můžeme lépe koordinovat vzájemnou spolupráci našich hlídek,” potvrdil Tomáš Dohnal, vedoucí OO PČR Nový Jičín.

Do budoucna by se tato spolupráce obou policejních složek mohla ještě vylepšit. Policisté ČR si totiž zatím nemohou pohled kamery přiblížit nebo otočit jiným směrem. A musí v případě potřeby kontaktovat strážníky.

“Jednáme o tom, jestli by mohli i ty kamery sami ovládat, případně zda by se nedaly ovládat z mobilních zařízení přímo z vozidel, z tabletů a chytrých telefonů,” dodal ředitel novojičínských strážníků.

“K průběžnému sledování využíváme kamerový systém denně, řádově v deseti případech měsíčně žádáme po městské policii i konkrétní záznamy z různých míst,” podotkl vedoucí obvodního oddělení policie.

Modernizace kamerového systému přišla na více než 470 tisíc korun. Dotace ministerstva činila 300 tisíc, zbytek přidalo město.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy