Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kamerový systém strážníků využívá i Policie ČR

Městská policie se může spolehnout na kvalitnější kamerový systém. Díky modernější technologii může záznam déle uchovávat. Nově také výstupy kamer sledují i na obvodním oddělení Policie ČR.

Území Nového Jičína je pod dohledem jedenácti kamer, z toho 9 z nich je ve vysokém HD rozlišení, dvě ještě analogové. Právě stále dokonalejší technologie si klade vyšší nároky na uchování záznamu. Zlepšit tento systém se povedlo díky dotaci z programů prevence ministerstva vnitra.

“Jak se modernizují a vyměňují kamery za kvalitnější, tak ten datový tok do zařízení byl takový, že doba záznamu byla krátká. Tak teď se nám podařilo ji zdvojnásobit. A další velký přínos je právě to, že ty výstupy vidí i na Policii ČR,” uvedl Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.

“Je nám dána možnost sledovat on-line přímý přenos z kamer městské policie, tím pádem můžeme lépe koordinovat vzájemnou spolupráci našich hlídek,” potvrdil Tomáš Dohnal, vedoucí OO PČR Nový Jičín.

Do budoucna by se tato spolupráce obou policejních složek mohla ještě vylepšit. Policisté ČR si totiž zatím nemohou pohled kamery přiblížit nebo otočit jiným směrem. A musí v případě potřeby kontaktovat strážníky.

“Jednáme o tom, jestli by mohli i ty kamery sami ovládat, případně zda by se nedaly ovládat z mobilních zařízení přímo z vozidel, z tabletů a chytrých telefonů,” dodal ředitel novojičínských strážníků.

“K průběžnému sledování využíváme kamerový systém denně, řádově v deseti případech měsíčně žádáme po městské policii i konkrétní záznamy z různých míst,” podotkl vedoucí obvodního oddělení policie.

Díky kamerovému systému například strážníci loni v září dopadli pachatele vloupání do rodinných domů, po kterých pátrala Policie České republiky. Kameru mají také neustále zapnutou ve služebním voze.

Nejvyšší full HD kvalita záznamů pak umožňuje i takové přiblížení záběru, ve kterém je vidět celá řada detailů, při dobré viditelnosti i to, že řidič za volantem používá mobilní telefon.  

Modernizace kamerového systému přišla na více než 470 tisíc korun. Dotace ministerstva činila 340 tisíc, zbytek přidalo město.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail