Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští učni mají učebnu s CNC stroji

Budoucí strojaři mají v Novém Jičíně k dispozici novou učebnu. Její prostory imitují profesionální pracoviště vybavené CNC stroji. Nejen tuto ale i další novinky v oblasti výuky tu podpořil Moravskoslezský kraj.

Obsluha profesionálního CNC stroje - takto vypadá výuka mechaniků, obráběčů kovů a nástrojářů v Novém Jičíně. Díky nové učebně zažívají žáci Střední školy technické a zemědělské praxi jako ve skutečné firmě.

“Je to něco jiného než když jenom programujete na počítači a vidíte to v té simulaci. Tady to vidíte naživo,” sdělil Tomáš Klézl, SŠ technická a zemědělská Nový Jičín

Finance na vybudování této učebny a také na další novinky, jako je projekt svařování a laboratoře měření, obdržela škola z dotace Moravskoslezského kraje.

“Naše škola získala vybavení v řádu milionů korun, a výrazně se nám podařilo zkvalitnit výuku žáků,” uvedl Bohumír Kusý, ředitel SŠ technická a zemědělská Nový Jičín.

”Dneska ta digitální technika postupuje a převedla se nám samozřejmě i do těchto měřidel. Když jsem se učil já, tak jsem znali jen posuvné měřítko, znali jsme mikrometr. Neznali jsme digitální věci,” podotkl Luděk Kostelník, vedoucí učitel odborného výcviku, SŠ technická a zemědělská Nový Jičín.

Práci s novými špičkovými měřidly a s počítačem řízenými obráběcími stroji teď škola postupně zavede do všech ročníků strojírenských oborů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy