Reklama

Novojičínští učni mají učebnu s CNC stroji

Budoucí strojaři mají v Novém Jičíně k dispozici novou učebnu. Její prostory imitují profesionální pracoviště vybavené CNC stroji. Nejen tuto ale i další novinky v oblasti výuky tu podpořil Moravskoslezský kraj.

Reklama

Obsluha profesionálního CNC stroje - takto vypadá výuka mechaniků, obráběčů kovů a nástrojářů v Novém Jičíně. Díky nové učebně zažívají žáci Střední školy technické a zemědělské praxi jako ve skutečné firmě.

“Je to něco jiného než když jenom programujete na počítači a vidíte to v té simulaci. Tady to vidíte naživo,” sdělil Tomáš Klézl, SŠ technická a zemědělská Nový Jičín

Finance na vybudování této učebny a také na další novinky, jako je projekt svařování a laboratoře měření, obdržela škola z dotace Moravskoslezského kraje.

“Naše škola získala vybavení v řádu milionů korun, a výrazně se nám podařilo zkvalitnit výuku žáků,” uvedl Bohumír Kusý, ředitel SŠ technická a zemědělská Nový Jičín.

”Dneska ta digitální technika postupuje a převedla se nám samozřejmě i do těchto měřidel. Když jsem se učil já, tak jsem znali jen posuvné měřítko, znali jsme mikrometr. Neznali jsme digitální věci,” podotkl Luděk Kostelník, vedoucí učitel odborného výcviku, SŠ technická a zemědělská Nový Jičín.

Práci s novými špičkovými měřidly a s počítačem řízenými obráběcími stroji teď škola postupně zavede do všech ročníků strojírenských oborů.
Nemocnice Nový Jičín a.s.
Nový Jičín
od 26 000 Kč

Detail

Nemocnice Nový Jičín a.s.
Nový Jičín
od 26 000 Kč

Detail

TECHNOSERVIS TZB Nový Jičín, s.r.o.
Nový Jičín
od 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu