Novojičínští učni mají učebnu s CNC stroji

Budoucí strojaři mají v Novém Jičíně k dispozici novou učebnu. Její prostory imitují profesionální pracoviště vybavené CNC stroji. Nejen tuto ale i další novinky v oblasti výuky tu podpořil Moravskoslezský kraj.

Obsluha profesionálního CNC stroje - takto vypadá výuka mechaniků, obráběčů kovů a nástrojářů v Novém Jičíně. Díky nové učebně zažívají žáci Střední školy technické a zemědělské praxi jako ve skutečné firmě.

“Je to něco jiného než když jenom programujete na počítači a vidíte to v té simulaci. Tady to vidíte naživo,” sdělil Tomáš Klézl, SŠ technická a zemědělská Nový Jičín

Finance na vybudování této učebny a také na další novinky, jako je projekt svařování a laboratoře měření, obdržela škola z dotace Moravskoslezského kraje.

“Naše škola získala vybavení v řádu milionů korun, a výrazně se nám podařilo zkvalitnit výuku žáků,” uvedl Bohumír Kusý, ředitel SŠ technická a zemědělská Nový Jičín.

”Dneska ta digitální technika postupuje a převedla se nám samozřejmě i do těchto měřidel. Když jsem se učil já, tak jsem znali jen posuvné měřítko, znali jsme mikrometr. Neznali jsme digitální věci,” podotkl Luděk Kostelník, vedoucí učitel odborného výcviku, SŠ technická a zemědělská Nový Jičín.

Práci s novými špičkovými měřidly a s počítačem řízenými obráběcími stroji teď škola postupně zavede do všech ročníků strojírenských oborů.
30. výročí sametových událostí

17.11. 14:00 - 15.11. 0:27
Nový Jičín, Masarykovo náměstí , Nový Jičín

Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 15.11. 0:27
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 170 000 Kč do 200 000 Kč

Detail

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků