Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Terénní pracovník vyráží za bezdomovci s horkým čajem

Zimní počasí obvykle zažene lidi bez domova pod střechu do azylových domů. Například v Novém Jičíně ale evidují asi desítku těch, kteří se do tepla vyspat nikdy nepřijdou. Proto za nimi terénní pracovník vyráží s horkým čajem a oblečením.

Terénní pracovník novojičínské Charity zná téměř všechna místa, kde v zimním počasí lidé bez domova i v mrazech stále přebývají bez střechy nad hlavou. Pravidelně je obchází.

“Alespoň trošku monitorujeme, jestli tito lidé žijí, jestli se něco nestalo zdravotně a případně jim také poskytujeme nějaké deky, teplejší bundu,” uvedl Marek Procházka, terénní pracovník, Charita Nový Jičín.  

Do batohu ještě obvykle přidá termosku s horkým čajem nebo kávou. Při své obchůzce zkontroluje zhruba deset lidí, kteří trvale odmítají přespat v noclehárně azylového domu.

“Může to být nějaká taková možná hrdost v některých lidech, že prostě oni to zvládnou sami a od nikoho nic nepotřebují,” míní Marek Procházka.

Na konkrétní místo, kde tito lidé i v zimě, v mrazech zůstávají, náš televizní štáb terénní pracovník nevzal, a to z prostého důvodu. Aby neztratil jejich důvěru a mohl jim alespoň takto pomáhat.

V Novém Jičíně se trvale pohybuje asi 50 lidí bez domova. Ti mohou využívat služby Charity v Azylovém domě.

“V momentě, kdy nám  klesnou teploty pod nulu, tak už rozšiřujeme jednak provoz nízkoprahového denního centra a také provoz noclehárny,” sdělil Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín.

Denní centrum je v tomto počasí otevřeno také o víkendu a do noclehárny mohou lidé už o hodinu dříve, tedy v šest večer.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail