Terénní pracovník vyráží za bezdomovci s horkým čajem

Zimní počasí obvykle zažene lidi bez domova pod střechu do azylových domů. Například v Novém Jičíně ale evidují asi desítku těch, kteří se do tepla vyspat nikdy nepřijdou. Proto za nimi terénní pracovník vyráží s horkým čajem a oblečením.

Terénní pracovník novojičínské Charity zná téměř všechna místa, kde v zimním počasí lidé bez domova i v mrazech stále přebývají bez střechy nad hlavou. Pravidelně je obchází.

“Alespoň trošku monitorujeme, jestli tito lidé žijí, jestli se něco nestalo zdravotně a případně jim také poskytujeme nějaké deky, teplejší bundu,” uvedl Marek Procházka, terénní pracovník, Charita Nový Jičín.  

Do batohu ještě obvykle přidá termosku s horkým čajem nebo kávou. Při své obchůzce zkontroluje zhruba deset lidí, kteří trvale odmítají přespat v noclehárně azylového domu.

“Může to být nějaká taková možná hrdost v některých lidech, že prostě oni to zvládnou sami a od nikoho nic nepotřebují,” míní Marek Procházka.

Na konkrétní místo, kde tito lidé i v zimě, v mrazech zůstávají, náš televizní štáb terénní pracovník nevzal, a to z prostého důvodu. Aby neztratil jejich důvěru a mohl jim alespoň takto pomáhat.

V Novém Jičíně se trvale pohybuje asi 50 lidí bez domova. Ti mohou využívat služby Charity v Azylovém domě.

“V momentě, kdy nám  klesnou teploty pod nulu, tak už rozšiřujeme jednak provoz nízkoprahového denního centra a také provoz noclehárny,” sdělil Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín.

Denní centrum je v tomto počasí otevřeno také o víkendu a do noclehárny mohou lidé už o hodinu dříve, tedy v šest večer.
70 let na křídlech Albatrosu / přednáška Ondřeje Müllera

08.11. 18:00 - 23.10. 20:07
Nový Jičín, Kulturní dům, Štramberk

Cesta do pravěku včera a dnes / přednáška Vladimíra Sochy

09.11. 13:00 - 23.10. 20:07
Nový Jičín, Kulturní dům Štramberk

Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 23.10. 20:07
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

KOVOK KOPŘIVNICE, s. r. o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

Nemocnice Nový Jičín a.s.
Nový Jičín
od 24 000 Kč

Detail

MACHAČ - MALOKAPACITNÍ JATKA s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu