Kurzy na Staré poště dávají šanci i milovníkům divadla

Městské kulturní středisko ve své nabídce kurzů zavedlo nově také lekce zaměřené na divadlo a dramatickou činnost. Do těchto programů se mohou zapojit i děti.

V divadelní zkušebnu se provizorně proměnila kavárna Městského kulturního střediska na Staré poště. Sešli se tu jednak zkušenější divadelníci, kteří se dali dohromady v rámci studentského divadla, a pak také úplní nováčci. Děti ve věku od 7 do 11 let v kurzu nazvaném Něco to bude.

“Jak jsme vymýšleli obsah toho kurzu, tak jsme ještě nevěděli, co z toho vznikne. Proto ten název Něco to bude. Mělo by to být zaměřeno na všechny umělecké styly, dramatický, hudební, divadelní a také i výtvarný,” uvedla Lenka Domitrová, MKS Nový Jičín.

 

“Já ten kurz vedu takovým způsobem, že se snažím, aby se ty děti naučily i psát scénář. Děti přijdou s nápady, kolektivně pracují an nástinu scénáře, pak si rozvrhnou role, jak se kdo na co cítí a tu roli si pak rozepisují sami,” vysvětlila Barbora Šrubařová, lektorka kurzu.

První scénář, který tak účastníci kurzu sami tvoří , se jmenuje Rok 3000.

“Já jsem přispěl tím, že bych mohl žít na Marsu a že by na planetu Zemi zaútočila umělá inteligence,” prozradil Jakub Maňák, účastník divadelního kurzu MKS.

Kromě tohoto nového kurzu vede  Barbora Šrubařová pod hlavičkou Městského kulturního střediska druhým rokem studentský divadelní soubor Bez hranic. Aktuálně vystupují s přestavením Cizinka.

“Vracím se tam v čase, konkrétně do té doby, než jsem se rozešla s přítelem, a jestli se to vyřeší, to budete muset vidět sami,” pousmála se Karolína Opršalová, účastník divadelního kurzu MKS.

Většina z osmi členů seskupení Bez hranic už spolu hrála také na Základní škole Komenského 66 v divadelním souboru Rebelové pod vedením učitelky Petra Běhalové.

“Mě odjakživa bavilo vciťovat se do různých rolí a jsem rád, že to můžu někde uplatnit. Já jsem začal v páté třídě u paní Běhalové v dramatickém kroužku a pak, když jsem odešel na gympl, začal jsem chodit do tohoto kurzu,” podotkl Matěj Jandl, účastník divadelního kurzu MKS.

Zatímco soubor Bez hranic už má za sebou několik veřejných produkcí, účastníky kurzu Něco to bude jejich premiéra čeká, a to v červnu na Divadelní dílně v Kamenném divadle na Skalkách. Do té doby ve svých řadách rádi přivítají i další zájemce o dramatickou tvorbu. Kurz se schází každý pátek od tří hodin odpoledne.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 22.09. 13:57
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

MB DOMUS SE
Nový Jičín
od 16 000 Kč do 18 500 Kč

Detail

HELIS - KVĚTINY s.r.o.
Nový Jičín
od 35 000 Kč

Detail

HOSCH CNC s.r.o.
Nový Jičín
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků