Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozšířené parkoviště v Novém Jičíně uleví frekventované ulici

Nový Jičín se průběžně snaží řešit problém s parkováním. Nová místa na odstavení vozidel teď vznikla v blízkosti centra. Odlehčí tak frekventované ulici K nemocnici, ve které zaparkovaná auta komplikují provoz.

Ulice k Nemocnici v Novém Jičíně je jednou z nejvíce vytížených ve městě. Sídlí na ní celá řada provozoven, mimo jiné pošta, a řidiči zde často parkují i delší dobu, i když tu platí zákaz stání. Navíc tudy projíždí k nemocnici záchranná služba.

“Když se stanem, že v této části nám zaparkuje více vozidel a přijede nám autobus, a potom sanitka, která jede do nemocnice, nemá žádnou možnost, aby tam projela,” ukázala na obrazovce kamerového systému Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.  

Vyřešit tuto situaci teď mají nová parkovací místa, která vznikla v těsném sousedství.   

“Město se stále snaží navyšovat počet parkovacích míst, proto na Revoluční ulici rozšířilo plochu na odstavení aut, přibylo tam 32 nových parkovacích míst,” uvedla Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

Kapacita plochy je 71 parkovacích míst. 5 z nich je stále určeno klientům pošty, řidiči zde mohou stát 30 minut zdarma. 44 míst je v režimu placeného stání, další jsou pro nájemníky sousedícího Domu s pečovatelskou službou. Zlepšením možnosti parkování v této lokalitě už strážníci nebudou tolik tolerantní k porušování předpisů právě na ulici K nemocnici.

“Tato ulice je pod kamerovým dohledem, pokud zde vidíme, že vozidlo pouze zastaví a hned z místa odjíždí, tak jej neřešíme. Ale v případě, že zde někdo stojí delší dobu a blokuje průjezd touto ulicí, tak na místo pošleme hlídku a ta řidiče řeší,” podotkla tisková mluvčí strážníků.

Stejně tak bude městská policie kontrolovat dodržování režimu na rozšířeném parkovišti.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail