Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozšíření kapacity parkoviště na ulici Revoluční

Město se dlouhodobě snaží řešit problém s parkováním. Nová místa na odstavení vozidel teď byla dokončena i v blízkosti centra. Odlehčí tak frekventované ulici K nemocnici, ve které zaparkovaná auta komplikují provoz.

Ulice k Nemocnici je jednou z nejvíce vytížených ve městě. Sídlí na ní celá řada provozoven, mimo jiné pošta, a řidiči zde často parkují i delší dobu, i když tu platí zákaz stání. Navíc tudy projíždí k nemocnici záchranná služba.

“Když se stanem, že v této části nám zaparkuje více vozidel a přijede nám autobus, a potom sanitka, která jede do nemocnice, nemá žádnou možnost, aby tam projela,” ukázala na obrazovce kamerového systému Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.  

Vyřešit tuto situaci teď mají nová parkovací místa, která vznikla v těsném sousedství.   

“Město se stále snaží navyšovat počet parkovacích míst, proto na Revoluční ulici rozšířilo plochu na odstavení aut, přibylo tam 32 nových parkovacích míst,” uvedla Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

Kapacita plochy je nyní celkem 71 parkovacích míst. 5 z nich je stále určeno klientům pošty, řidiči zde mohou stát s parkovacími hodinami 30 minut zdarma. 44 míst je v režimu placeného stání, půl hodina vyjde na pět korun. Další jsou pro nájemníky domu s pečovatelskou službou. Zlepšením možnosti parkování v této lokalitě už strážníci nebudou tolik tolerantní k porušování předpisů právě na ulici K nemocnici.

“Tato ulice je pod kamerovým dohledem, pokud zde vidíme, že vozidlo pouze zastaví a hned z místa odjíždí, tak jej neřešíme. Ale v případě, že zde někdo stojí delší dobu a blokuje průjezd touto ulicí, tak na místo pošleme hlídku a ta řidiče řeší,” podotkla tisková mluvčí strážníků.

Stejně tak bude městská policie kontrolovat dodržování režimu na rozšířeném parkovišti.
TOMI - REMONT a.s. - Nový Jičín - oblast celé Moravy
Nový Jičín
od 110 do 130 Kč/hod.

Detail

Luboš Vilášek provozovna Vlčnov
Starý Jičín
od 150 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků