Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tříkráloví koledníci zaplnili kino

Po koledování přišel čas poděkovat. Všechny dobrovolníky, kteří v kostýmech Tří králů obcházeli domácnosti, teď pozvala Charita do Kina Květen.

Koleda, která první dva lednové týdny zněla v ulicích měst, teď ještě jednou rezonovala v Kině Květen. Tentokrát v podání více než čtyři sta členného chorálu, který tvořili Tříkráloví koledníci organizovaní pod novojičínskou Charitou.

“Máme rozdaných 450  lístků, to znamená, že zhruba v tomto počtu ti koledníci v Novém Jičíně, v Kuníně, Šenově, na Starém Jičíně a v okolí všude koledovali,” uvedl Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín.

A protože se z velké části jedná o děti, pozvala je Charita na českou pohádku. Dostaly drobné dárky a dozvěděli se, jak letošní dobročinná akce dopadla a kde peníze pomůžou.

Také samotní koledníci se pak navzájem rozpovídali o tom, jaké mají z letošní sbírky zážitky.

“Vybrali jsme hodně peněz, už se nám další ani nevešly do kasy a lidé byli i milí,” svěřila se malá kolednice. “Někdy se lidé podívali jen z okna a nepřišli,” přidala se dívka koledující v Kuníně. “Otevřeli každý byt a každé dveře, na které jsem zaklepali,” řekla svou zkušenost další účastnice sbírky. “Strašně jsem se nachodil, bolely mě nohy,” reagoval malý chlapec.

“Já jsem rád za to, že nás přibývá. Že i ta idea přinášet lidem do domovů pokoj a radost naplňuje i ty lidi, kteří chodí koledovat,” dodal ředitel novojičínské Charity.

Připomeňme, že tato dobročinná akce byla i letos rekordní. Za celou oblast, kterou má novojičínská Charita ve správě, lidé darovali téměř 680 tisíc korun. Výjimečný byl letošní ročník také tím, že sbírka začala Tříkrálovým průvodem v centru města.

“Byli jsme překvapeni, jak byl průvod kladně hodnocen. Určitě se ho pokusíme uspořádat i za rok, uvidíme v jaké podobě, ale určitě nějakou podobu vymyslíme,” uzavřel Marcel Brož.

Aktuální výsledky sbírky a to, kam peníze putují, lze podrobně sledovat na webových stránkách Tříkrálové sbírky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy