Reklama

Sníh v Novém Jičíně téměř není, technické služby kácí stromy

Technické služby v Novém Jičíně zatím v zimním období příliš nezaměstnává sněhová nadílka. V mrazivém počasí se tak věnují údržbě zeleně. Kácí stromy, které už ztrácejí vitalitu a mají špatný zdravotní stav.

Reklama

V sousedství bytových domů v novojičínské lokalitě Křížkovského náměstí musí pracovníci technických služeb skácet stromy postupným ořezem z plošiny. K zemi padne starých 10 topolů.

“To byla dlouhodobě plánovaná akce, půjde o obnovu stromořadí, takže krátkověké topoly nahradíme novými stromy. Budou tady úzkokorunné duby,” sdělila Olga Kubálková, Odbor životního prostředí MěÚ Nový Jičín.   

Další plánované kácení 18 vybraných topolů a vrb probíhá ve stromořadí v místní části Loučka. Důvod je stejný - nízká vitalita a zhoršený zdravotní stav.

“Kácí se to proto, že už je to přestárlé. Když se na ty stromy podíváte, tak jsou shnilé. Počasí nám přeje, protože zamrzlo. Po konzultaci s majiteli pozemku se můžeme dostat na ten pozemek, tím pádem to můžeme urychlit a kácíme ze země,” uvedl Pavel Zápalka, technické služby města Nového Jičína

Ostatní stromy, které je tu možné zachovat, přijdou zatím jen o suché větve.

Dříví z pokácených stromů teď poslouží jako palivo. Zájemci si mohou informace o možnosti koupě najít na webových stránkách technických služeb.

Každým rokem odbor životního prostředí naplánuje pokácení zhruba 150 starých a nemocných stromů. Stejný počet pak zpět vysazuje. Ne vždy se to z důvodu výskytu sítí a rozvodů podaří na stejné místo.
ASAP Automotive Solutions s.r.o.
Nový Jičín
od 16 636 Kč

Detail

ASAP Automotive Solutions s.r.o.
Nový Jičín
od 16 636 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 7 000 Kč do 8 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu