Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sníh v Novém Jičíně téměř není, technické služby kácí stromy

Technické služby v Novém Jičíně zatím v zimním období příliš nezaměstnává sněhová nadílka. V mrazivém počasí se tak věnují údržbě zeleně. Kácí stromy, které už ztrácejí vitalitu a mají špatný zdravotní stav.

V sousedství bytových domů v novojičínské lokalitě Křížkovského náměstí musí pracovníci technických služeb skácet stromy postupným ořezem z plošiny. K zemi padne starých 10 topolů.

“To byla dlouhodobě plánovaná akce, půjde o obnovu stromořadí, takže krátkověké topoly nahradíme novými stromy. Budou tady úzkokorunné duby,” sdělila Olga Kubálková, Odbor životního prostředí MěÚ Nový Jičín.   

Další plánované kácení 18 vybraných topolů a vrb probíhá ve stromořadí v místní části Loučka. Důvod je stejný - nízká vitalita a zhoršený zdravotní stav.

“Kácí se to proto, že už je to přestárlé. Když se na ty stromy podíváte, tak jsou shnilé. Počasí nám přeje, protože zamrzlo. Po konzultaci s majiteli pozemku se můžeme dostat na ten pozemek, tím pádem to můžeme urychlit a kácíme ze země,” uvedl Pavel Zápalka, technické služby města Nového Jičína

Ostatní stromy, které je tu možné zachovat, přijdou zatím jen o suché větve.

Dříví z pokácených stromů teď poslouží jako palivo. Zájemci si mohou informace o možnosti koupě najít na webových stránkách technických služeb.

Každým rokem odbor životního prostředí naplánuje pokácení zhruba 150 starých a nemocných stromů. Stejný počet pak zpět vysazuje. Ne vždy se to z důvodu výskytu sítí a rozvodů podaří na stejné místo.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy