Reklama

Senior mladíkovi důvěřoval, přišel o peníze

Novojičínští policisté zadržeti muže, který v lednu okrádal jednoho z obyvatel domu s pečovatelskou službou. Důvěřivý senior pustil zloděje do svého bytu několikrát. Přišel tak o peněženku, mobilní telefon i peníze na účtu.

Reklama

Dvacetiletý mladík postupoval systematicky. Nejprve si získal důvěru 80letého muže, pomáhal mu například s nákupem. Počátkem ledna ho pak senior pustil do svého bytu v novojičínském domě s pečovatelskou službou a to se mu vymstilo.

“Muž mu během návštěvy odcizil peněženku se spořitelní knížkou, osobními doklady, finanční hotovostí ve výši 600 korun a platební kartou. Senior měl bohužel v peněžence také poznačený PIN k platební kartě, čehož podezřelý využil a následně vybrat 40 tisíc korun. Tyto peníze utratil pro svou potřebu, například za nákup elektroniky a oděvů,” uvedla Darina Knižátková, STP PČR Nový Jičín.

Smutné je, že na konci ledna se pachatel do stejného bytu vloudil podruhé. Tentokráte pod záminkou, že si potřebuje odskočit na toaletu. Senior mu, i přes prvotní odmítnutí, nakonec dveře otevřel.

Ve chvilce nepozornosti tak přišel senior o druhou peněženku. A ani to pachateli nestačilo. Následující den muže opět kontaktoval a požádal ho, zda si může zavolat z jeho mobilu. I ten mu ukradl. Podobné případy se zkrátka stále dějí, přestože prevence přibývá.  

“Pořádáme besedy i v domovech s pečovatelskou službou. Také rajónoví strážníci, pokud si všimnou osamoceného člověka, upozorňují jej na zásady bezpečného chování,” sdělila  Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.  

Totožnost pachatele policie zná a už si také vyslechl obvinění. V minulosti už byl za majetkovou trestnou činnost odsouzen.
Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 40 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Brose CZ spol. s r.o.
Nový Jičín
od 16 600 Kč

Detail

AMAZE AGENCY s.r.o.
Nový Jičín
od 14 900 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu