Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na webu města je prezentace hlavních projektů

Město vytvořilo ucelenou prezentaci zásadních investičních záměrů v nadcházejících letech. Dokument s informacemi o projektu, cenách a dalších podrobnostech zveřejnilo na webu.

Revitalizace areálu bývalého letního kina, Hückelových vil, výstavba útulku pro psy, vybudování kulturního domu z přístavby Hotelu Praha nebo průmyslová zóna. To jsou jen některé z 9 hlavních investičních projektů, které byly v Novém Jičíně zahájeny ještě v minulém volebním období nebo jsou ve fázi příprav. Radnice je teď zpracovala do souhrnné prezentace.    

“My se snažíme stále zlepšovat informovanost občanů i zastupitelů a za tímto účelem jsme dali dohromady seznam největších investičních akcí, které buď probíhají nebo se plánují v nejbližší době,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.  

Zastupitelé měli možnost seznámit se s nimi na semináři, teď se podrobnosti o těchto plánech může dozvědět i veřejnost.

“Prezentace, které je zveřejněna i pro občany na webových stránkách města, obsahuje základní informace o projektu, náklady projektové fáze, investiční fáze, případně i provozní fáze. Dále informace o tom, zda je projekt možné financovat z dotací a plán budoucího využití,” sdělil Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.   

Mezi už zahájenými investičními akcemi je také rekonstrukce střechy zimního stadionu, úprava výletiště na Čerťáku a nově se zde objevuje modernizace kotelen a tepelného hospodářství.

Elektronickou cestou je lidem zprostředkován také pohled na budoucí podobu staveb, třeba na dům bydlení a sociálních služeb, který má vzniknout z bývalého Domu sester u nemocnice. Bude zde 30 bytů pro seniorské dvojice.

V prezentacích jsou také zveřejněna jména architektů, kteří na daných projektech pracovali, a firmy, které vyhrály výběrová řízení a stavby realizují.

Pro veřejnost mají tyto materiály na webu pouze informativní charakter, nicméně radnice připravuje také projekty, ke kterým lidé budou moci sdělovat své názory.

“Stejně jako v dřívějších letech plánujeme různá veřejná projednání k dalším akcím, hlavně k těm, které se teprve plánují. Například k vrcholu Svince, kde se plánuje nějaké doplnění mobiliáře. Plánujeme i nějaký rozvoj veřejné hromadné dopravy, tak tam bychom také rádi naplánovali diskuzi s občany,” doplnil Ondřej Syrovátka.

Příležitost ozvat se budou mít lidé opět také na Veřejném fóru. Jeho třetí ročník se bude konat v měsíci dubnu.   

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy