Na webu města je prezentace hlavních projektů

Město vytvořilo ucelenou prezentaci zásadních investičních záměrů v nadcházejících letech. Dokument s informacemi o projektu, cenách a dalších podrobnostech zveřejnilo na webu.

Revitalizace areálu bývalého letního kina, Hückelových vil, výstavba útulku pro psy, vybudování kulturního domu z přístavby Hotelu Praha nebo průmyslová zóna. To jsou jen některé z 9 hlavních investičních projektů, které byly v Novém Jičíně zahájeny ještě v minulém volebním období nebo jsou ve fázi příprav. Radnice je teď zpracovala do souhrnné prezentace.    

“My se snažíme stále zlepšovat informovanost občanů i zastupitelů a za tímto účelem jsme dali dohromady seznam největších investičních akcí, které buď probíhají nebo se plánují v nejbližší době,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.  

Zastupitelé měli možnost seznámit se s nimi na semináři, teď se podrobnosti o těchto plánech může dozvědět i veřejnost.

“Prezentace, které je zveřejněna i pro občany na webových stránkách města, obsahuje základní informace o projektu, náklady projektové fáze, investiční fáze, případně i provozní fáze. Dále informace o tom, zda je projekt možné financovat z dotací a plán budoucího využití,” sdělil Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.   

Mezi už zahájenými investičními akcemi je také rekonstrukce střechy zimního stadionu, úprava výletiště na Čerťáku a nově se zde objevuje modernizace kotelen a tepelného hospodářství.

Elektronickou cestou je lidem zprostředkován také pohled na budoucí podobu staveb, třeba na dům bydlení a sociálních služeb, který má vzniknout z bývalého Domu sester u nemocnice. Bude zde 30 bytů pro seniorské dvojice.

V prezentacích jsou také zveřejněna jména architektů, kteří na daných projektech pracovali, a firmy, které vyhrály výběrová řízení a stavby realizují.

Pro veřejnost mají tyto materiály na webu pouze informativní charakter, nicméně radnice připravuje také projekty, ke kterým lidé budou moci sdělovat své názory.

“Stejně jako v dřívějších letech plánujeme různá veřejná projednání k dalším akcím, hlavně k těm, které se teprve plánují. Například k vrcholu Svince, kde se plánuje nějaké doplnění mobiliáře. Plánujeme i nějaký rozvoj veřejné hromadné dopravy, tak tam bychom také rádi naplánovali diskuzi s občany,” doplnil Ondřej Syrovátka.

Příležitost ozvat se budou mít lidé opět také na Veřejném fóru. Jeho třetí ročník se bude konat v měsíci dubnu.   
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

Dnes 18:00 - 14:52
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dalibor Seidler
Nový Jičín
od 14 740 Kč

Detail

Kurare, s.r.o.
Nový Jičín
od 13 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků