Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zástupci města a kraje jednali o místních problémech

Představitelé Moravskoslezského kraje zavítali do Nového Jičína. Na schůzce s vedením radnice diskutovali o místních problémech a možnostech řešení, třeba v oblasti dopravy nebo sociálních služeb.

Na pozvání vedení města přijeli do Nového Jičína zástupci kraje, v čele s hejtmanem Ivo Vondrákem. Cílem jednání bylo najít průnik komunálních a krajských témat a následnou možnost jejich podpory.

“Co se týče dopravy, máme na mysli údržbu a opravy krajských silnic na území Nového Jičína, ale i možná trošku citlivější téma silnice kolem Sirkových lázní, kde doposud nejsou narovnané majetkové vztahy a nikdo se k této silnici nehlásí,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.    

“Je to záležitost dotací na financování sociálních služeb, sportovišť, je to otázka darovaného bývalého domu sester,” sdělil Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.  

Další otázky, které z úst novojičínských představitelů zazněly, se týkaly plánů kraje s řešením odpadového hospodářství, a s fungování dopravní obslužnosti.

“A taky jsem se bavili o možnosti, jak kraj může pomoci potlačit na Lesy České republiky, aby co nejdříve opravili a napustili nádrž Čerťák,” doplnil Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

“Samozřejmě, těch věcí, které tady jsou, je celá řada. Jsou to kulturní památky, je to dopravní obslužnost, také podpora inovací. To znamená všechny tyto věci chceme probrat a musíme si říct, co z toho je pro město Nový Jičín nejdůležitější,” reagoval Ivo Vondrák (ANO), hejtman MS kraje.

Z jednání následně vyplynulo několik konkrétních výstupů. Jedním z nich je předběžná dohoda, že se kraj bude spolupodílet na vybudování kruhového objezdu u Čedoku. Za určitých podmínek také převezme silnici u Sirkových lázní a bude se v Novém jičíně podílet na zřízení Senior pointu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy